Головна Технології Профспілка акторів SAG-AFTRA уклала угоду з Replica Studios — для ліцензування ШІ-дубляжу в відеоіграх

Профспілка акторів SAG-AFTRA уклала угоду з Replica Studios — для ліцензування ШІ-дубляжу в відеоіграх

by host

Угода дозволить ігровим студіям використовувати «‎цифрові версії» голосів акторів за їх попередньої згоди.

Виконавчий директор SAG-AFTRA Дункан Крабтрі-Айрланд сказав, що умови домовленості включають інформовану згоду на використання штучного інтелекту для створення цифрових копій голосу, а також вимоги щодо їх подальшого безпечного зберігання.

«Це еволюційний крок вперед. Технологію ШІ ми не можемо заблокувати чи зупинити», — додав він.

Штучний інтелект став однією з головних причин, які спонукали сценаристів, а згодом й акторів, вийти на страйки в Голлівуді у 2023 році. Зрештою SAG-AFTRA уклала угоду з великим студіями, що встановили вимоги щодо використання ШІ для копіювання образів акторів. Угода не забороняла студіям створювати за допомогою технології «синтетичних» акторів, не схожих на реальних виконавців.

Нині SAG-AFTRA веде подібні перемовини з коаліцією великих студій відеоігор і вже проголосувала за дозвіл на страйк. Крабтрі-Айрланд сказав, що угода з Replica Studios може допомогти стимулювати ці дискусії:

«Сподіваюся, що компанії, які займаються відеоіграми, сприймуть це як поштовх у переговорах».

Replica Studios запустила свою платформу штучного інтелекту у 2019 році, і почала продавати синтезовані ШІ та «‎етично ліцензовані» голоси зі своєї бібліотеки розробникам відеоігор. Торік компанія анонсувала нову ітерацію «розумних NPC» — неігрових персонажів, які можуть використовувати OpenAI або інші мовні моделі для взаємодії з гравцями.

Крабтрі-Айрланд також заявив, що угода з Replica Studios відкриє «‎нові можливості працевлаштування» для акторів дубляжу, які хочуть ліцензувати свій голос для використання у відеоіграх.

Угода стосується лише «цифрових копій» — використання штучного інтелекту для відтворення голосу справжнього виконавця, живого чи мертвого; і не поширюється на навчання ШІ для створення синтетичних записів.

Джерело: Variety

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.