Головна Технології процесори Intel Panther Lake і Nova Lake, три покоління Snapdragon X, відеокарти NVIDIA RTX 50xx і 60xx

процесори Intel Panther Lake і Nova Lake, три покоління Snapdragon X, відеокарти NVIDIA RTX 50xx і 60xx

by host

Великий витік компанії Dell містить плани виробника ноутбуків, а також Intel, Qualcomm, NVIDIA та AMD. Матеріали опублікував сайт VideoCardz. Журналісти натрапили на презентацію під час пошуку інформації про актуальні ноутбуки Dell XPS з процесорами Qualcomm Snapdragon X. Вони натрапили на документ з 300 сторінок, який глибоко розглядає кожен аспект процесу розробки ноутбуків, включно з окремими компонентами, нюансами та проблемами.

Intel Panther Lake (2026) та Nova Lake (2027)

Хоча презентація стосується ноутбука XPS із процесором Qualcomm, один із перших слайдів розкриває плани Dell на наступні 3 роки. Це перша перший документ, в якому згадуються ноутбуки з процесорами Intel Panther Lake і Nova Lake.

Згідно з дорожньою картою, Dell планує оновити ноутбуки XPS 16 з кодовою назвою «Diablo» та XPS 14 «Pista» процесором Arrow Lake-H у 2025 році. Водночас NVIDIA має запустити нові відеокарти GENxx (імовірно, RTX 50xx Blackwell), якими оснастять ці ноутбуки.

Витік планів Dell до 2027: процесори Intel Panther Lake і Nova Lake, три покоління Snapdragon X, відеокарти NVIDIA RTX 50xx і 60xx

XPS 13 «Tributo», який уже був випущений з чипами Meteor Lake-H28, спочатку отримає Qualcomm Snapdragon X (10 і 12 ядер), а приблизно в серпні/вересні — процесорів Intel Lunar Lake-MX. Це перший відомий ноутбук з чипами Core Ultra 200V.

У 2026 році Dell оновить шасі «Diablo» процесором Panther Lake-H та представить два нових ноутбуки: XPS 14 «Huracan» з Panther Lake-Px40 та Qualcomm Snapdragon X Gen2 з TDP 40 Вт. Ноутбук XPS 13 «Divo» з цими чипами отримає половину цього TDP. Відомі наступні терміни появи процесорів Intel:

  • Lunar Lake-MX — в серпні/вересні 2024 року
  • Arrow Lake-H — в лютому/березні 2025
  • Panther Lake-H — в лютому/березні 2026
  • Nova Lake — перший квартал 2027

Також у 2027 році ноутбуки XPS 16 вперше з 2009 року отримають процесори AMD

Qualcomm Snapdragon X «Oryon V2» і «V3»

Цього місяця Qualcomm випустить перші процесори серії Snapdragon X, перші ноутбуки з ними з’являться вже 20 травня. Однак Qualcomm ще не оголошувала свої плани щодо наступника серії X, які можуть значною мірою залежати від успіху продукту першого покоління.

Згідно з дорожньою картою Dell, серія «Oryon V2», яка, можливо, називатиметься Snapdragon X Gen2, буде випущена в другій половині 2025 року. Dell використовуватиме ці чипи у серії ноутбуків 2026 року XPS 14 «Huracan» з TDP 40 Вт. Модель XPS 13 «Divo» з TDP 20 Вт також матиме Snapdragon X другого покоління.

У нижній частині слайда можна побачити процесор «Oryon V3», який згадується у кінці 2027 року. Цей чип не пов’язаний з жодним продуктом та, ймовірне, не увійде до модельного ряду XPS до 2028 року.

  • Qualcomm Snapdragon «Oryon V2» — друга половина 2025 року
  • Qualcomm Snapdragon «Oryon V3» — кінець 2027 року

Витік планів Dell до 2027: процесори Intel Panther Lake і Nova Lake, три покоління Snapdragon X, відеокарти NVIDIA RTX 50xx і 60xx

Нові відеокарти NVIDIA

Дорожня карта Dell також приблизний графік оновлення відеокарт NVIDIA для всіх згаданих ноутбуків. У 2025 році вони отримають NVIDIA RTX наступного покоління (RTX 50xx). У 2026 році очікується чергове оновлення (RTX 60xx Rubin?).

NVIDIA та MediaTek розробляють ARM-процесор для ПК — конкурент Apple M4 вийде у 2025 році, офіційне оголошення буде у червні

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.