Головна Технології Пристрої з Wi-Fi 7 та Wi-Fi 6Е не можна легально використовувати в Україні – АПІТУ просить уряд врегулювати ці питання

Пристрої з Wi-Fi 7 та Wi-Fi 6Е не можна легально використовувати в Україні – АПІТУ просить уряд врегулювати ці питання

by host

На початку цього року була представлена фінальна версія високошвидкісного бездротового стандарту зв’язку Wi-Fi 7 (802.11be). Згодом виробники почали анонсувати власні рішення з підтримкою цього стандарту. Однак схоже, що українським споживачам ще доведеться деякий час чекати на появу таких пристроїв на полицях магазинів.

Зазначимо, в стандарті Wi-Fi 7 завдяки функції Multi-Link Operation (MLO) з’єднання розподіляються за трьома діапазонами частот (2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц). Порівняно з Wi-Fi 6, новий стандарт вдвічі збільшує пропускну здатність мереж, завдяки чому забезпечується прискорення їх роботи і стабільність зв’язку при підключенні великої кількості пристроїв. Технологія Wi-Fi 7 забезпечує швидкість передачі даних близько 40 Гбіт/с, що в 4 рази перевищує можливості Wi-Fi 6, за рахунок ширшої смуги пропускання каналу 320 МГц і модуляції 4096-QAM порівняно зі смугою 160 МГц і модуляцією 1024-QAM, притаманним Wi-Fi попередніх версій.

Вже цього літа очікується постачання виробниками пристроїв з новими стандартом Wi-Fi 7. Мова йде як про виробників мережевого обладнання, так і термінальних пристроїв (ПК, ноутбуки, смартфони, планшети тощо). Однак в Україні досі не врегульовані питання гармонізації радіочастотного спектра. Тому легальне ввезення і експлуатація таких пристроїв в Україні буде неможливою. Причому, ця прикрість розповсюджується не лише на пристрої з підтримкою новітнього стандарту Wi-Fi 7, а також стосується моделей з попереднім стандартом Wi-Fi 6Е (802.11ax).

Щоб виправити це прикре непорозуміння та пришвидшити процес нормального використання в Україні сучасних пристроїв з підтримкою передових стандартів бездротового зв’язку, Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) звернулася до уряду. Так, АПІТУ просить Кабмін гармонізувати радіочастотний спектр для експлуатації пристроїв з підтримкою Wi-Fi 6Е та Wi-Fi 7.

АПІТУ просить уряд доручити Мінцифри та НКЕК розробити та внести до КМУ проєкти нормативних документів для забезпечення можливості імпорту, виробництва та експлуатації пристроїв, що відповідають  стандартам Wi-Fi 6Е та Wi-Fi 7, а також розробити та прийняти необхідні нормативні документи в межах повноважень Мінцифри та НКЕК. АПІТУ також просить уряд інформувати про надані доручення та часові перспективи зазначеного нормативного врегулювання.

Джерело: АПІТУ

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.