Головна Технології Qulcomm представила Snapdragon X Plus — процесор нібито продуктивніший за Apple M3

Qulcomm представила Snapdragon X Plus — процесор нібито продуктивніший за Apple M3

by host

Qulcomm представила процесор Snapdragon X Plus для ноутбуків з Windows, оснований на тій самій архітектурі Oryon, що й Snapdragon X Elite. Компанія заявляє, що він здатний перевершити чип M3 від Apple та споживає менше енергії.

Snapdragon X Elite згодом з’явиться в ноутбуках преміумкласу, а для більш демократичного сегмента Qualcomm приготувала чип Snapdragon X Plus.Процесор має 10 ядер — шість продуктивних та чотири енергоефективних. На відміну від старшої моделі, Qualcomm не реалізувала у ньому підвищення тактової частоти, але кожне ядро ​​може працювати на частоті до 3,40 ГГц за умови дотримання температурної межі. Процесор також має 42 МБ кешу та створений на 4 нм техпроцесі TSMC. Snapdragon X Plus оснащений графічним чипом Adreno з продуктивністю до 3,8 TFLOPS та блоком нейронної обробки (NPU) з продуктивністю 45 TOPS.

Процесор підтримує оперативну пам’ять до 64 ГБ LPDDR5X 8448 МТ/с. Ноутбуки з Snapdragon X Plus зможуть отримати кращі вебкамери за допомогою процесора зображень Qualcomm Spectra ISP — одну камеру на 64 МП або дві по 36 МП. Чип може знімати відео 4K HDR з однієї камери. Перевагою над Macbook від Apple стане підтримка ноутбуками 5G.

Snapdragon X Plus отримав модем Qualcomm Snapdragon X65 5G. Чип зв’язку підтримує безліч діапазонів та дозволяє підключатися до більшості стільникових мереж світу. Інші підтримувані бездротові стандарти — Qualcomm FastConnect 7800, Wi-Fi 7 та Bluetooth 5.4. Тести, наведені компанією, свідчать, що Snapdragon X Plus може випереджати M3 від Apple приблизно на 10%, але при цьому він наполовину енергоефективніший за конкурента.

Qulcomm представила Snapdragon X Plus

Під час роботи з максимальною продуктивністю процесор споживає приблизно на 54% ніж Intel Core Ultra 7 155H або AMD Ryzen 9 7940HS. Однак Qualcomm не поділилася ігровими тестами на слайдах продуктивності, хоча раннє тестування показало, що Snapdragon X Elite може отримати 30 кадрів в секунду в Baldur’s Gate 3 при 1080p із низькими налаштуваннями графіки. Оскільки Snapdragon X Plus, ймовірно, має слабшу відеокарту, він може навіть не долати позначку у 30 кадрів в секунду в іграх, тому Qualcomm, ймовірно, не згадує ці цифри. Перші ноутбуки з Windows на базі Snapdragon X Plus вийдуть у другій половині 2024 року.

Процесор Qualcomm Snapdragon X Plus «засвітився» у Geekbench 6 з ноутбуком Microsoft Surface Pro 10

Джерело: Wccftech

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.