Головна Технології Рада проголосувала за податкові пільги для енергообладнання

Рада проголосувала за податкові пільги для енергообладнання

by host

Вже тривалий час російські загарбники обстрілюють об’єкти енергетичної системи України. Через нестачу генерації українці та бізнес стикаються з відключенням енергопостачання. Намагаючись справитися з ситуацією, багато хто купує генератори, а також різноманітні рішення для вироблення та накопичення енергії. Через великий попит ціни на них суттєво зросли. Та невдовзі вони можуть піти вниз. 

Про це розповідає ProIT

Народні депутати нарешті підтримали правки в законодавство, які звільняють від сплати мита та ПДВ чималий перелік енергообладнання при його ввезенні в Україну. Мова йде про наступне обладнання для покращення ситуації в енергетиці: 

  • електрогенераторне обладнання; 
  • обладнання для вітро- та сонячної генерації; 
  • акумулятори (крім акумуляторів малої потужності). 

Також ВРУ узгодила скасування мита та ПДВ для імпортного обладнання, яке стане в нагоді захисникам України від російської навали: 

  • обладнання для протимінної діяльності; 
  • обладнання для виготовлення засобів протидії технічним розвідкам. 

Ці податкові пільги містяться в законопроєктах №11258 та №11259, які підтримали 305 та 313 нардепів, відповідно.

У 2022 році Україна уже вводила податкові пільги для відновлення енергетики. З 9 листопада 2022 року Кабінет міністрів звільнив від податків імпорт генераторів, трансформаторів та акумуляторів. Це дозволило імпортувати десятки тисяч генераторів, сума наданої пільги сягнула сотень мільйонів гривень.

Надані пільги були короткостроковими й закінчились весною 2023 року.

Нові пільги будуть діяти до закінчення воєнного стану або до 1 січня 2026 року.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.