Головна Технології Рекламний ШІ замість «відпустки мрії» зобразив 50-річну жінку оголеною на ліжку

Рекламний ШІ замість «відпустки мрії» зобразив 50-річну жінку оголеною на ліжку

by host

Американська лотерея Washington Lottery змушена була видалити свій рекламний ШІ-застосунок після того, як він у відповідь на доволі банальний запит помилково згенерував відверте зображення.

Про незвичний інцидент розповіло видання ArsTechnica.

ШІ генерує «відпустку мрії»

Веб-сайт лотереї Test Drive a Win був розроблений, щоб допомогти відвідувачам візуалізувати відпустки, які вони теоретично могли б взяти у випадку виграшу в лотерею.

Для цього потрібно було завантажити фото свого обличчя. Далі ви додаєте опис, і ШІ генерує зображення.

Сайт містив можливість завантажити знімок голови, який буде інтегрований у згенеровану штучним інтелектом картину того, як ви могли б виглядати під час цієї відпустки.

Поплавати з акулами

50-річна Меган з передмістя Вашингтону вирішила скористатися застосунком і попросила ШІ згенерувати зображення, де вона «плаває з акулами».

Але замість цього ШІ показав оголену жінку, яка сидить на ліжку. Позаду нею — риби й водорослі.

У кутку скромно красується логотип Washington Lottery.

Реакція розробників

Представники Washington Lottery заявили, що «тісно співпрацювала з розробниками ШІ, щоб встановити суворі параметри». І за місяць роботи застосунок згенерував «тисячі» релевантних зображень.

Проте однієї генерації у відповідь на банальний запит виявилося достатньо для того, щоб закрити застосунок.

Розробники не уточнили, які моделі штучного інтелекту були використані для створення сайту. Проте розробники задавали правила, згідно з якими люди на зображеннях повинні бути повністю одягнені.

Після інциденту провели ретельну перевірку всіх параметрів. І, хоча були «задоволені налаштуваннями», все одно «вирішили закрити сайт з обережності, оскільки не хочемо, щоб щось подібне повторилося».

Представник лотереї зазначив, що контролювати генерований ШІ вміст може бути не так просто. Хоча такі моделі, як Stable Diffusion і DALL-E, мають фільтри, щоб запобігти створенню зображень сексуального чи насильницького характеру, дослідники виявили, що ці моделі все одно час від часу генерують неприйнятні зображення.

Крім того, доклавши невеликих зусиль розробники й самі можуть обійти системи захисту. Наприклад, нещодавно Керівник розробників штучного інтелекту Microsoft Шейн Джонс виявив діри в безпеці і змусив нейромережу DALL-E малювати відверті й жорстокі зображення.

 

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.