Головна Технології ринкова вартість NVIDIA вперше перевищила $2 трлн

ринкова вартість NVIDIA вперше перевищила $2 трлн

by host

Разом з капіталізацією NVIDIA зростає капітал незмінного капітана «зеленого» чипмейкера й одного з найвпливовіших людей — 61-річний Дженсен Хуанг з 3,5% акцій NVIDIA та статками майже $70 млрд готується залетіти в топ 20 найбагатших за версією Bloomberg Billionaires Index.

Оновлено [16:29]: Капіталізація NVIDIA перевищила два трильйони доларів з відкриттям торгів 23 лютого 2024 року, під час яких акції компанії подорожчали майже на 11%, до $820 за штуку.

Котирування акцій NVIDIA за останні 5 днів

Акції NVIDIA

Статки Хуанга примножуються на тлі успіхів найбільшого розробника графічних прискорювачів (саме на них працюють великі мовні моделі чатботів та різних сервісів ШІ). Як вже неодноразово повідомлялося, з початку 2022 року ціна акцій NVIDIA зросла вп’ятеро, і на момент підготовки новини капіталізація чипмекера становить $1,94 трлн. До заповітних $2 трлн капіталізації чипмейкеру вже мало що лишилося. До речі, досі це вдавалося лише 4 компаніям (Apple, Microsoft, Saudi Aramco та Alphabet).

Оновлено: ринкова вартість NVIDIA вперше перевищила $2 трлн
Як зростали статки CEO NVIDIA Дженсена Хуанга останні 5 років. Джерело: Bloomberg

Станом на 23 лютого статки Дженсена Хуанга оцінюються в $69,2 млрд — він посідає 21 місце  індексу найбагатших людей світу за версією Bloomberg. Якихось $100 млн відділяють гендира NVIDIA від 20-го місця, яке зараз посідає Джулія Маргарет Флешер Кох зі статками $69,3 млрд (вдова Девіда Коха та співвласника американського промислового конгломерату Koch Industries).

Найбагатші люди світу (рейтинг Bloomberg Billionaires Index)

Оновлено: ринкова вартість NVIDIA вперше перевищила $2 трлн

Лише за останню добу матеріальне становище Дженсен Хуанг покращилось на $9,6 млрд. Все завдяки акціям NVIDIA, які різко злетіли на 16% після публікації фінансових результатів (і значно перевищили очікування аналітиків).

NVIDIA заробила шалені $60,9 млрд за 2023 рік — на 126% більше, ніж у 2022 році. Третину ($22,1 млрд) цієї суми компанія отримала за останній квартал. І що показово: понад 80% ($18,4 млрд) склали продажі професійних прискорювачів для дата-центрів. Цим результат неабияк посприяло збільшення популярності генеративних нейромереж. Акції NVIDIA продовжили зростати в ціні на закритті біржі 22 лютого. Дуже ймовірно, що невдовзі капіталізація NVIDIA перевищить $2 млрд, а Дженсен Хуанг потрапить в першу 20 найбагатших людей світу рейтингу Bloomberg.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.