Головна Технології Sorry, Sora. В YouTube кажуть, що нейромережа OpenAI не має права навчатись на відео з платформи

Sorry, Sora. В YouTube кажуть, що нейромережа OpenAI не має права навчатись на відео з платформи

by host

Достеменно невідомо, чи використовувала нова нейромережа OpenAI відео з YouTube — однак головний виконавчий директор відеоплатформи запевняє, що це було б очевидним порушенням умов використання.

«Якщо творець завантажує свою роботу на нашу платформу, він має певні очікування», — заявив Ніл Мохан в інтерв’ю ведучій Bloomberg Originals Емілі Чанг. «І одне з таких — дотримання правил обслуговування. Завантаження фрагментів відео чи стенограм було б явним порушенням».

Sora — це нова нейромережа OpenAI, здатна генерувати реалістичні короткі відео за текстовими запитами. Як і попередні продукти стартапу — ChatGPT і DALL-E — технологія стикалася з критикою стосовно використання для навчання різноманітних даних з інтернету, у тому числі потенційно захищених авторським правом.

Що скажеш, Голлівуд? 7 нових відео, які згенерувала Sora від OpenAI із підказками режисерів, сценаристів та художників

Минулого місяця головна технічна директорка OpenAI Міра Мураті сказала в інтерв’ю Wall Street Journal, що не впевнена, чи навчалася Sora на створених користувачами відео з YouTube, Facebook і Instagram. Цього тижня видання також повідомило, що OpenAI обговорювала навчання своєї великої мовної моделі наступного покоління, GPT-5, на транскрипціях загальнодоступних відео YouTube.

Мохан каже, що Google дотримуватиметься індивідуальних контрактів YouTube із творцями, коли вирішуватиме чи використовувати відео з платформи для навчання власної потужної моделі ШІ Gemini.

«Творці мають різні види ліцензійних контрактів щодо вмісту на нашій платформі», — сказав Мохан.

Він додав, що хоча й «певна частина YouTube», можливо, використовується для навчання таких моделей, як Gemini, Google і YouTube гарантують, що це «відповідає будь-яким умовам обслуговування або контракту, який підписали автори».

OpenAI тим часом веде переговори з великими голлівудськими студіями, агентствами та продюсерами про можливості використання ними Sora. За даними The Wall Street Journal, нейромережа стане доступною для публіки вже протягом 2024 року, і згодом зможе підтримувати аудіо та редагування відео, аби зробити сцени ще більш реалістичними.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.