Головна Технології SpaceX запускає послугу супутникового інтернету зі швидкістю 10 Гбіт/с — і готує до випуску Starlink Mini, що «‎поміститься в рюкзаку»

SpaceX запускає послугу супутникового інтернету зі швидкістю 10 Гбіт/с — і готує до випуску Starlink Mini, що «‎поміститься в рюкзаку»

by host

За найпотужнішу у світі швидкість супутникового інтернету доведеться сплатити одноразовий внесок у $1,25 млн — і надалі передплата стартуватиме від $75 тис. за Гбіт/с на місяць.

Послуга, яка дістала назву Community Gateways, запропонує інтернет зі швидкістю завантаження та вивантаження 10 Гбіт/с і затримкою менш як 99 мс (для порівняння — стандартна швидкість у мережі Starlink варіюється від 100 до 400 Мбіт/с).

За сплачені $1,25 млн SpaceX не просто надішле термінал, а допоможе створити цілий комплекс. Пропозиція розрахована у першу чергу на провайдерів Інтернет-послуг, які намагаються знайти шляхи запровадження високошвидкісного широкосмугового зв’язку у віддалених районах.

У вересні компанія повідомила, що побудувала перший комплекс Community Gateway для жителів Уналашки — міста, розташованого на острові поблизу Аляски. Місцевий Інтернет-провайдер OptimERA тепер використовує супутникове з’єднання зі шлюзу для посилення широкосмугового зв’язку для більшості своїх клієнтів.

SpaceX запускає послугу супутникового інтернету зі швидкістю 10 Гбіт/с — і готує до випуску Starlink Mini, що «‎поміститься в рюкзаку»
Перший комплекс Community Gateway в Уналашці

Тим часом Ілон Маск анонсував у своїй нещодавній промові, що термінал Starlink Mini готують до випуску вже у 2024 році — і він буде настільки компактним, що поміститься в рюкзаку.

Федеральна комісія зі зв’язку схвалила заявку SpaceX на використання мінітерміналів Starlink розміром з MacBook ще у вересні, однак досі компанія мовчала про продукт. Ціни, характеристики чи зображення теж ще немає.

Щодо «‎стандартного» терміналу Starlink наступного покоління, то попередні замовлення на продукт стартували ще в листопаді. Вартість обладнання коштує так само — $599, однак саме виробництво, як натякнув Маск, вже обходиться дешевше (раніше — близько $3000 на одиницю, але компанія постійно знижувала витрати на виробництво, що зокрема передбачало відкриття нового заводу в Техасі).

На сьогодні кількість проданих терміналів Starlink оцінюється у 2 400 000 одиниць — їх використання відображено на карті. Показово, як яскраво «світиться‎» лінія фронту в Україні.
На сьогодні кількість проданих терміналів Starlink оцінюється у 2 400 000 одиниць — їх використання відображено на карті. Показово, як яскраво «світиться‎» лінія фронту в Україні.

Раніше Маск оголосив, що Starlink став беззбитковим — у 2020 році він анонсував IPO бізнесу супутникового інтернету, якщо «зростання доходу стане плавним і передбачуваним».

SpaceX запустила перші супутники Starlink Direct to Cell — прямий зв’язок зі смартфонами

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.