Представники США заявили, що китайська хакерська група, відома як «Salt Typhoon», здійснила масштабну кібершпигунську кампанію, у ході якої було викрадено метадані великої кількості американців. Цю інформацію журналістам повідомив високопосадовець із США у середу.
Про це розповідає ProIT
Хоча конкретні цифри не були названі, офіційна особа підкреслила, що доступ китайців до телекомунікаційної інфраструктури Америки є значним, і атаки продовжуються.
«Ми вважаємо, що значна кількість метаданих американців була викрадена», – сказав посадовець, виступаючи на умовах анонімності. Відповідаючи на запитання, чи включає це дані з усіх мобільних телефонів США, він додав: «Ми не вважаємо, що це дані кожного телефону, але це потенційно велика кількість людей, на яких націлилася китайська влада».
За словами посадовця, хакерам вдалося проникнути в ряд компаній по всьому світу, включаючи щонайменше вісім телекомунікаційних та телекомунікаційних інфраструктурних фірм у Сполучених Штатах.
Раніше американські чиновники стверджували, що об’єктами атак стали такі компанії, як Verizon, AT&T, T-Mobile, Lumen та інші. T-Mobile запевнила, що дані її клієнтів не були скомпрометовані, а Lumen повідомила, що немає доказів несанкціонованого доступу до їхньої мережі, але в деяких інших випадках хакери, ймовірно, викрали записи телефонних розмов разом із великою кількістю даних про дзвінки.
Метадані дзвінків можуть містити інформацію про те, кому був здійснений дзвінок, як довго він тривав та звідки був здійснений. Навіть без змісту дзвінків, такі дані у великій кількості можуть розкрити деталі про особисте та професійне життя людини.
Офіційна особа зазначила, що адміністрація Джо Байдена пріоритетно ставить завдання боротьби з хакерами Salt Typhoon, і президент неодноразово інформувався про вторгнення.
Прес-конференція відбулася одночасно з закритим брифінгом для всіх сенаторів США щодо спроб Salt Typhoon скомпрометувати американські телекомунікаційні компанії. Серед учасників були директор національної розвідки США Евріл Хейнс, голова Федеральної комісії з комунікацій Джессіка Розенворсель, Рада національної безпеки та Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури.