Головна Технології SSD Crucial QLC 512 ГБ на SLC 120 ГБ зі збільшенням ресурсу та швидкості

SSD Crucial QLC 512 ГБ на SLC 120 ГБ зі збільшенням ресурсу та швидкості

by host

Технічний ентузіаст Габріель Ферраз перетворив свій SSD Crucial BX500 512 ГБ з QLC (4 біти на комірку) на SLC (один біт на комірку). При цьому місткість накопичувача зменшилася до 120 ГБ, а продуктивність та довговічність SSD збільшилися.

Твердотілий SATA-накопичувач Crucial BX500 місткістю 512 ГБ використовує контролер Silicon Motion SM2259XT2 та пам’ять QLC NAND від Micron і є недорогим рішенням. Втім, QLC-сховища мають репутацію низькопродуктивних та сумнівних з погляду довговічності. Іноді диски мають кеш DRAM або SLC, чи використовують частину оперативної пам’яті, щоб швидше та довше працювати.

Контролер Silicon Motion SM2259XT2 має одноядерний 32-розряднй процесор ARC із тактовою частотою 550 МГц та два канали передавання даних зі швидкістю 800 МТ/с (400 МГц) без кешу DRAM. Цей SSD використовує чотири кристали NAND Flash від Micron з номерами деталей NY240. Кожні дві матриці мають свій канал. Ці кристали NAND Flash були розроблені для роботи на швидкості 1600 МТ/с (800 МГц), але обмежені лише 525 МТ/с у цьому SSD.

SSD Crucial QLC 512 ГБ на SLC 120 ГБ

Середня витривалість цих матриць становить 1500 циклів програмування/стирання у NAND FortisFlash і близько 900 циклів у Mediagrade. Перетворення того самого приводу в SLC збільшує ці цифри до 100 000 та 60 000 відповідно. Для перепрограмування SSD використовувалася програма MPtools для контролера Silicon Motion SM2259XT2, куди важливо ввести правильне маркування чипів пам’яті, а також ввести та перевірити низку інших параметрів та модифікувати файли ПЗ. Файл конфігурації з урахуванням регістру змінюється, щоб дозволити кристалам працювати як SLC NAND Flash. Процес детально описаний в відео.

У результаті місткість накопичувача зменшується з 512 ГБ до 114-120 ГБ, а витривалість SSD становить до 4000 TBW (терабайтів перезапису), що означає приблизно 3000% збільшення (у 30 разів). Продуктивність також зросла, але її значною мірою обмежують інтерфейс SATA 3 та контролер, проте значно зменшилися затримки та час доступу.

SSD Crucial QLC 512 ГБ на SLC 120 ГБ

SSD Crucial QLC 512 ГБ на SLC 120 ГБ

Ці маніпуляції краще не повторювати без ретельної підготовки та знання справи. Неточні параметри або маніпуляції з файлами можуть «вбити» накопичувач. також спосіб працює лише на деяких SSD. Ентузіаст зазначає, що перед експериментом він консультувався зі спеціалістами, як все зробити та продемонструвати у відео.

DRAM та NAND в одному чипі — дослідники створили пам’ять зі зміною фази, яка не споживає багато енергії

Джерела: TechPowerUp, Tom`s Hardware

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.