Головна Технології студенти КПІ створюють електроноші для евакуації військових

студенти КПІ створюють електроноші для евакуації військових

by host

Студенти Київського Політехнічного Інституту створюють евакуаційні наземні електроноші для ЗСУ.

Такі керовані елекроноші  допомагають витягувати з гарячих точок поранених бійців, не ризикуючи при цьому життям медиків, йдеться у матеріалі БЖ.

Історія створення

Все почалося з гуртку, який діяв ще до війни. На ньому після занять студенти могли конструювати всілякі винаходи. Зокрема, спортивні боліди для гонок.

Проте після 24-го лютого в зід пішли інші винаходи: студенти гуртка власноруч почали збирати евакуаційні шасі на радіоуправлінні.

Надихнув їх на це переселенець зі Слов’янська Дмитро Мамонов. Саме йому належить ця розробка.

«Знайшли в інтернеті патент розробника Дмитра Мамонова, він погодився нам передати технологію виробництва і став керівником цієї затії зі студентами», — розповідає студент-розробник Іван Підпалько.

Крім того, такий наземний евакуаційний винахід може підвозити протитанкові міни чи снаряди або виконувати інші завдання.

Характеристики та принципи роботи

Основна перевага електронош – у тому, що вони складаються і розкладаються. Керувати можна пультом — на дистанцію орієнтовно 20 метрів від нош зв’язок ловить добре.

  • Ноші мобільні і вміщаються у легковий автомобіль. У складеному вигляді вони займають небагато місця, важать близько 50 кілограмів.
  • Запросто витримують 150 кг, можуть перевозити вантажі.
  • Вартість матеріалів на одну таку евакуаційну ношу складає орієнтовно 50 тисяч гривень.

Але є у нош і недоліки:  вони низькуваті і деякі місця потрібно буде об’їжджати. Попри це, багнюку розробка долає легко, під силу їй і залізнична колія.

«Спочатку пари, а потім розробки»: студенти КПІ створюють електроноші для евакуації військових

«На дистанцію орієнтовно 20 метрів від нош зв’язок ловить добре, хоча ми перевіряли і на 100 метрів, і вони їздять. Їхнє застосування не таке, що на 500 метрів від оператора їм треба бути і з дрону керувати, а просто поряд йде людина, так званий супровід для полегшення. В майбутньому ми думаємо робити більш захищений зв’язок, дистанційне керування, щоб взагалі зменшити людський фактор, щоб не було людей, які будуть навіть супроводжувати розробку», — розповідають розробники.


Наразі студенти вже зробили 3 ноші. Їх зробили, перевіряють, тестують і готують до відправки на фронт.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.