Головна Технології Технологія майбутнього. Rust очолив топ мов програмування за ростом популярності

Технологія майбутнього. Rust очолив топ мов програмування за ростом популярності

by host

Мова програмування Rust стає все популярнішою серед розробників: хоча й за поширеністю знаходиться тільки на 14-му, але посідає за ростом популярності 1-ше місце.

Про це розповідає The Next Web з посиланням на дані щорічного опитування розробників Stack Overflow та Індексу популярності мов програмування PYPL.

При цьому понад 80% розробників, які працювали з Rust, заявили, що хочуть використовувати цю мову програмування і в наступному році.

Згідно з цими даними, популярність Rust за 5 останніх років зросла найбільше — на 2,1%.

PYPL створюється шляхом аналізу того, як часто в Google шукають підручники з конкретної мови програмування.

Історія створення Rust

Rust створив програміст Mozilla Грейдон Хоар у 2006 році. Натхнення до розробника прийшло після того, як зламався ліфт у багатоквартирному будинку, через що йому довелося піднятися аж на 21 поверх.

Грейдон зрозумів, що подібні ситуації зазвичай виникають через проблеми з пам’ятю.

Саме тому він надихнувся й написав невеликий код й назвав його Rust — на честь групи грибів-збудників хвороб, які «просто створені для виживання».

Першу версію Rust запустили у 2015 році, і з тих пір вона тільки й набирає популярність.

ШІ-фактор

Однією з головних причин росту популярності Rust можна назвати бурхливий розвиток ШІ.

У звіті GitHub Octoverse зазначається, що загальна кількість проєктів з генеративним штучним інтелектом в порівнянні з 2023 збільшилася на 248%, а учасників таких проєктів — на 148%.

Rust добре підходить для ШІ-застосунків, оскільки надає пріоритет продуктивності та безпеці без шкоди для швидкості. Наприклад, у 2020 році девелопери Discord переписали одну зі своїх систем на Rust і виявили, що тепер вона працює в 10 разів швидше.

Він також використовується для безлічі різноманітних застосунків у сфері веброзробки, системного програмування, для роботи над іграми та базами даних.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.