Головна Технології Tesla зупинить завод у Берліні на 2 тижні ─ виникли перебої з поставками через кризу в Червоному морі

Tesla зупинить завод у Берліні на 2 тижні ─ виникли перебої з поставками через кризу в Червоному морі

by host

Tesla закриє свою гігафабрику в Берліні приблизно на два тижні, з 29 січня по 11 лютого. Це рішення стало наслідком нестачі компонентів через блокаду Червоного моря.

Через Червоне море пролягають важливі морські шляхи, що сполучають Азію та Середземне море через Суецький канал у Єгипті. Каналом транспортується близько 1/8 частини світової торгівлі та 1/3 світового контейнерного трафіку, і він особливо важливий для судноплавства між Азією та Середземномор’ям.

Раніше вже виникали перебої у постачаннях через Червоне море. Приблизно у 2010 році проблему представляло піратство біля східного узбережжя Африки та в Аденській затоці, особливо навколо Сомалі, і воно загострилося під час громадянської війни у Сомалі. Але з піратством Сомалі вдалося здебільшого розібратися, і нині воно вже не має істотного впливу. Але тепер виникла нова проблема.

Щоб досягти Червоного моря, судна повинні пройти через Аденську затоку та Баб-ель-Мандебську протоку біля узбережжя Ємену. Але Ємен, одна з найбідніших країн світу, вже 10 років переживає громадянську війну. Єменський уряд, підтримуваний Саудівською Аравією і США, бореться проти угруповання під назвою «Хусі», що підтримується Іраном. Хусити оголосили блокаду Баб-ель-Мандебської протоки у відповідь на контртерористичну операцію Ізраїлю у секторі Газа. Хусити заявили про намір атакувати комерційні судна, що йдуть у Червоне море.

В результаті світові судноплавні компанії поспішили реорганізувати свої маршрути, щоб уникнути Червоного моря та Суецького каналу. Тепер кораблі вирушають на південь, щоб обійти всю Африку. Це призводить до збільшення маршруту, порівняно з проходом через Суец. В результаті, кораблям доводиться долати кілька додаткових тисяч кілометрів і перебувати в дорозі на тиждень (і більше) довше.

Таким чином, Tesla зіткнеться зі значними затримками у постачанні запчастин для автомобілів на свій завод у Берліні. Через відсутність запчастин компанія зупинить більшу частину виробництва автомобілів і чекатиме кілька тижнів, поки надійдуть нові деталі.

Судноплавні компанії заявили, що ці перебої, швидше за все, продовжаться в найближчому майбутньому, і порадили компаніям тим часом покращити управління запасами. Інші компанії оголосили про подібні перебої у виробництві з тієї ж причини.

Джерело: electrek

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.