Головна Технології Три письменники судитимуться з Nvidia за незаконне використання їхніх книжок для навчання ШІ

Три письменники судитимуться з Nvidia за незаконне використання їхніх книжок для навчання ШІ

by host

У груповому позові, поданому в п’ятницю ввечері до федерального суду Сан-Франциско, сказано, що Nvidia використовувала захищені авторським правом книги для навчання своєї нової платформи NeMo, створеної чипмейкером як «швидкий і доступний спосіб впровадження генеративного ШІ».

Письменники Браян Кін, Аді Наземіан і Стюарт О’Нан кажуть, що їхні роботи входили до набору даних із приблизно 196 640 книг, і допомогли навчити NeMo симулювати звичайну письмову мову, перш ніж були видалені в жовтні «через повідомлення про порушення авторських прав». Вони зазначають, що такі дії вказують на те, що Nvidia «визнала» порушення.

Автори вимагають відшкодування невизначених збитків для людей у США, чиї захищені авторським правом твори допомагали тренувати великі мовні моделі NeMo протягом останніх трьох років. Серед творів, на які поширюється позов, — роман Кіна 2008 року «Ghost Walk», роман Наземіана 2019 року «Like a Love Story» та повість О’Нана 2007 року «Last Night at the Lobster».

Раніше подібний позов отримала OpenAI — від творця «Гри престолів» Джорджа Мартіна та інших авторів, які звинуватили розробника ChatGPT у копіюванні їхніх робіт «гуртом, без дозволу чи розгляду».

Nvidia тим часом виграє від невпинного інтересу інвесторів до ШІ — з кінця 2022 році акції чипмейкера зросли на 600%. На цю мить ринкова вартість компанії наблизилась до $2,2 трлн.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.