Головна Технології Україна цього року розпочне будівництво чотирьох нових ядерних реакторів – міністр енергетики Галущенко

Україна цього року розпочне будівництво чотирьох нових ядерних реакторів – міністр енергетики Галущенко

by host

Влітку чи восени цього року Україна має намір розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів, оскільки країна прагне компенсувати енергетичні потужності, втрачені через війну з росією. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

Два енергоблоки, що включають реактори та супутнє обладнання, будуть засновані на обладнанні російського виробництва, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії. Для будівництва двох інших енергоблоків будуть використовувати західні технології виробника енергетичного обладнання Westinghouse. Усі чотири реактори буде збудовано на Хмельницькій АЕС.

«Я думаю (ми почнемо будівництво) влітку-восени», – сказав Галущенко. «Нам потрібні судини», – додав він, маючи на увазі корпус реакторів, які працюють під тиском, які доведеться імпортувати. «Ми хочемо побудувати третій і четвертий блоки прямо зараз».

Будівництво третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС розпочалося у 1980-х роках, але було заморожено. З моменту проголошення незалежності у 1991 році Україна побудувала 3 нові ядерні реактори – по одному на Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській АЕС.

На сьогодні 3 атомні електростанції на підконтрольній території виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії. Проте країна потребує додаткових генеруючи потужностей, щоб компенсувати втрату Запорізької АЕС – найбільшої атомної електростанції в Європі. росія захопила електростанцію на початку повномасштабного вторгнення в Україну на початку 2022 року. Наразі 6 її ядерних реакторів простоюють.

«3-м та 4-м (Хмельницькими енергоблоками) ми хочемо компенсувати Запоріжжя, і зараз ведемо переговори з нашими болгарськими партнерами про два реактори, які хочемо забрати», – сказав Галущенко.

Якщо оперативно отримати корпуси реакторів, приблизно через 2,5 року можна завершити роботи по третьому енергоблоку.

Паралельно з будівництвом енергоблоків ВВЕР-1000 радянської доби Україна хоче розпочати підготовчі будівельні роботи для розміщення двох сучасних західних енергоблоків AP-1000. Їх також планується збудувати в рамках Хмельницької АЕС. Проте ще потрібно ухвалити необхідні законодавчі акти у ВРУ.

У грудні енергетична компанія «Енергоатом» та Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для п’ятого енергоблока Хмельницької АЕС на суму $437,5 млн.

Перша міні-АЕС в США — нанівець. Чому NuScale закрила проєкт й коли чекати малі модульні реактори в Україні (спойлер: не скоро)

Джерело: reuters

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.