Головна Технології Український хакер визнав себе винним в атаках Zeus та IcedID — йому загрожує до 40 років ув’язнення

Український хакер визнав себе винним в атаках Zeus та IcedID — йому загрожує до 40 років ув’язнення

by host

Один із лідерів відомого кіберзлочинного угруповання JabberZeus, громадянин України, В’ячеслав Пенчуков (також відомий, як «танк» і «батько») був заарештований у 2022 році — під час поїздки з дружиною до швейцарської Женеви — та екстрадований до США у 2023 році.

Вперше Мінюст США висунув звинувачення хакеру у 2012 році — за участь в операції з використанням зловмисної програми Zeus і крадіжку мільйона доларів за допомогою персональних ідентифікаційних номерів, номерів банківських рахунків, облікових даних та іншої конфіденційної інформації, викраденої з заражених пристроїв.

Пенчуков також був одним з керівників операції з використанням програм-вимагачів Maze. Пізніше, аби уникнути відповідальності, її перейменували в Egregor і Sekhmet — однак хакера та інших підозрюваних таки затримала у 2021 році українська поліція, в рамках спільної міжнародної операції.

Як зазначав журналіст-розслідувач Браян Кребс, Пенчуков довгий час уникав покарання в Україні через свої високопоставлені зв’язки — зокрема, згадується про покійного сина Віктора Януковича.

Пенчуков також керував операціями зі зловмисним програмним забезпеченням IcedID (чи Bokbot) і перебував у розшуку ФБР понад 10 років.

«В’ячеслав Пенчуков був лідером двох груп, які заразили тисячі комп’ютерів шкідливим програмним забезпеченням. Вони викрали мільйони доларів у своїх жертв і навіть атакували велику лікарню за допомогою програм-вимагачів, залишивши її нездатною надавати критичну допомогу пацієнтам протягом двох тижнів», — каже виконувач обов’язків помічника генерального прокурора Ніколь М. Аргентьєрі.

Пенчуков визнав себе винним за звинуваченням у змові, пов’язаним з вимаганням і його керівною роллю в операції Zeus; та за звинуваченням у змові з метою вчинення шахрайства та його керівну роль в операціях зі зловмисним ПЗ IcedID.

Хакеру загрожує максимальне покарання у 20 років позбавлення волі за кожним пунктом обвинувачення. Винесення вироку призначене на 9 травня.

Джерело: Bleeping Computer

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.