Головна Технології В Google вважають, що мова програмування Rust вдвічі ефективніша за C++

В Google вважають, що мова програмування Rust вдвічі ефективніша за C++

by host

Бергстром сказав, що хоча Dropbox у 2016 році та Figma у 2018 році пропонували ранні описи переписування коду в безпечному для пам’яті Rust – і сумніви щодо продуктивності та мови вщухли – залишилися занепокоєння щодо його надійності та безпеки.

Але в екосистемі розробки програмного забезпечення відбулися значні зміни.

Наприклад, у новому звіті Офіс національного кібердиректора Білого дому (ONCD) закликав розробників використовувати «безпечні для пам’яті мови програмування» і відмовитися від інструментів програмування на C або C++.  Порада є кроком до «захисту будівельних блоків кіберпростору».

На думку уряду,  C та C++ дозволяють довільну арифметику з вказівниками з прямими адресами пам’яті без перевірки меж. Разом з тим автор C++ Б’ярн Страуструп розкритикував уряд США.

«Я вважаю дивним те, що автори цих постанов не помічають сильних сторін сучасного C++ і зусиль, спрямованих на забезпечення безпеки», – зазначив він.

Основна проблема полягає в тому, що більшість вразливостей безпеки у великих кодових базах можна відстежити через помилки безпеки пам’яті. І Rust може значною мірою, якщо не повністю, уникнути таких проблем за належного використання.

Ще у вересні 2022 року технічний директор Microsoft Azure Марк Руссінович стверджував, що проекти програмного забезпечення, які, можливо, були розпочаті на C/C++, мають використовувати Rust. Тепер ця рекомендація поширюється за межі нових проектів і закликає до переробки старого коду.

Rust краще за C++, а Kotlin — за Java

Ларс Бергстром зазначає, що переписування коду Go у Rust показало значні переваги.

«Коли ми переписали системи з Go в Rust, ми виявили, що для їх створення потрібна приблизно така ж команда за розміром, приблизно стільки ж часу. Тобто немає втрати продуктивності під час переходу з Go на Rust. І що цікаво, ми бачимо від цього деякі переваги», — сказав Бергстром.

Більш важливим, за словами Бергстрома, є порівняння перероблення коду C++ у Rust.

«У кожному випадку ми спостерігали зменшення більш ніж у 2 рази обсягу зусиль, необхідних як для створення служб у Rust, так і для підтримки й оновлення тих служб, написаних у Rust. Для нас це справді значимо, тому що код C++ дуже дорогий. Це великі команди і багато роботи. Є ризики», — сказав він.

Бергстром сказав, що Google проводить аналогічну міграцію, переміщуючи розробників з Java на Kotlin, і що час, потрібний для перепідготовки розробників в обох випадках – Java на Kotlin і C++ на Rust – був однаковим.

Тобто через два місяці приблизно третина розробників вважає, що вони так само продуктивні у своїй новій мові, як і в старій.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.