Головна Технології вартість 2 нм пластин TSMC зросте на 50% – найбільш це відчує Apple

вартість 2 нм пластин TSMC зросте на 50% – найбільш це відчує Apple

by host

Аналітики IBS кажуть, що 2-нанометрови пластини TSMC для виробництва чипів можуть коштувати $30 000 доларів за штуку – на 50% вище вартості 3 нм пластин, які коштують приблизно $20 000. Найбільше здорожчання очікує Apple, яка першою замовила 2 нм процесори. Нагадаємо, TSMC планує їхнє впровадження у 2025 році.

TSMC Apple

Найпотужніший замовник чипів за даними 2023 року, NVIDIA наразі продає процесори штучного інтелекту, створені на основі 5-нм техпроцесу TSMC. Ймовірно, NVIDIA шукатиме можливості виробництва 3 нм у той час, як Apple отримуватиме 2 нм чипи.

Своєю чергою, TSMC не надто поспішатиме розширювати виробництво, пам’ятаючи про кризу надлишкового виробництва, яка спіткала ринок у 2022 році – дефіцит завжди кращий для виробника, ніж надлишки. І звичайно, що навіть у разі розширення, витрати на нього будуть перенесені на плечі клієнтів. Це, своєю чергою, призведе до дефіциту, якщо NVIDIA та інші бажатимуть перейти на нові технології. Зрештою, продукція «зелених», пов’язана з ШІ, теж зросте у ціні.

Інакше кажучи, рядовим покупцям смартфонів, зокрема Apple, у найближчі роки слід готуватися до високих цін з опануванням компаніями нових техпроцесів, те ж стосується користувачів обчислювачів ШІ та інших чипів. Ера недорогих напівпровідників закінчилася і знову настане нескоро.

3-нм Snapdragon 8 Gen 4 ймовірно вироблятимуться на потужностях Samsung, поки TSMC завантажений Apple

Джерело: Wccftech

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.