Кібербезпека Великої Британії перебуває під загрозою з боку ворожих держав і злочинних угруповань, заявив Річард Горн, керівник Національного центру кібербезпеки Великої Британії (NCSC). Він попередив, що країна недооцінює серйозність цієї загрози.
Про це розповідає ProIT
За словами Горна, ворожа активність у кіберпросторі Великої Британії помітно зросла за частотою, складністю та інтенсивністю. «Агресія і безрозсудство кібератаки, яких ми зазнаємо від росії, а також високотехнологічні операції Китаю, викликають неабияке занепокоєння», — підкреслив він у своїй першій основній промові на посаді керівника агентства.
Зростання кількості інцидентів
Національний центр кібербезпеки у своєму річному огляді повідомив про значне збільшення серйозних кіберінцидентів за останні 12 місяців. З 1 вересня 2023 року по 31 серпня 2024 року агентство відреагувало на 430 інцидентів, які вимагали підтримки, у порівнянні з 371 у попередньому році. Дванадцять із цих атак були на «найвищому рівні» і були «більш серйозними за характером» — це триразове збільшення у порівнянні з минулим роком.
Горн закликає підвищити захист критичної інфраструктури, ланцюгів постачання, державного сектора та економіки загалом, щоб протистояти загрозі, яка походить від держав і кіберзлочинців.
Проблеми з програмним забезпеченням-вимагачем
Річард Горн також згадав про зростання атак з використанням програмного забезпечення-вимагача, які паралізують ІТ-системи жертв і вилучають конфіденційні дані. Злочинні угруповання, часто з росії або країн колишнього СРСР, вимагають викуп у біткойнах за повернення викрадених даних. Одними з останніх жертв цих атак стали Британська бібліотека та Synnovis.
«Атака на Synnovis показала, наскільки ми залежимо від технологій у доступі до медичних послуг, а атака на Британську бібліотеку нагадала нам про нашу залежність від технологій у доступі до знань», — зазначив Горн.
Згідно з даними агентства, російський режим через вторгнення в Україну надихає недержавних акторів на здійснення кібератак на критичну національну інфраструктуру на заході, а китайські хакери, такі як група Volt Typhoon, можуть готувати підґрунтя для майбутніх руйнівних атак.
Кіберзлочинні угруповання, такі як Evil Corp, за словами Національної кримінальної агенції Великої Британії, здійснюють атаки на країни НАТО за наказами державних спецслужб. Одночасно науковці закликають приватний та державний сектори не втрачати пильності. «Уряд намагається бити на сполох, але відчувається, що далеко не всі це чують», — резюмує професор з кібербезпеки Алан Вудворд.