Марієтта Шааке, колишня членкиня Європейського парламенту від Нідерландів, зараз обіймає посаду директора з міжнародної політики в Центрі кіберполітики Стенфордського університету та є міжнародною політичною співробітницею в Інституті штучного інтелекту з орієнтацією на людину при Стенфорді. Її нова книга має назву “Технологічний переворот: Як врятувати демократію від Силіконової долини”.
Про це розповідає ProIT
Роль і вплив великих технологічних компаній
Відмінності між великими технологічними компаніями та традиційними великими корпораціями криються в їхній ролі в різних аспектах життя. Ці компанії впливають на державу, економіку та геополітику. Якщо попередні монополії зосереджувалися на одному секторі, як-от нафтова галузь або автомобільна промисловість, то сучасні технологічні компанії мають “щупальця” у різних сферах. Вони володіють величезними обсягами даних, зокрема даними про місцезнаходження, комунікації та критичну інфраструктуру, і тепер використовують штучний інтелект для розширення свого впливу.
Думки щодо впливу адміністрації Дональда Трампа на технологічну галузь є різними. Трамп наблизив окремі технологічні інтереси, зокрема інтереси Ілона Маска, що може викликати конфлікти з іншими великими технологічними компаніями. Період “медового місяця” між Трампом та Маском може виявитися коротким, а інші великі технологічні компанії, ймовірно, не будуть задоволені, якщо Маск буде визначати політику у сфері технологій.
Політики та технологічна революція
Технологічні компанії з Каліфорнії, що проростали з прогресивних і лібертаріанських ідей, зуміли переконати суспільство в тому, що їхня діяльність децентралізована. Вони використовували романтичний наратив про “хакерів у гаражах”, які змінюють світ. Проте ця “підпільна” ментальність допомогла їм уникати регулювання.
Політики часто не готові протистояти великим технологічним інтересам. Наприклад, Елізабет Воррен у США демонструє чітке розуміння проблеми надмірної влади корпорацій, включаючи технологічний сектор. Проте загалом політичні лідери не завжди готові до боротьби з великими технологічними компаніями.
Можливо, що вихід Великої Британії з ЄС послабив її можливості у взаємодії з великими технологічними компаніями. Проте це може бути результатом свідомого вибору, спрямованого на залучення інвестицій. Це підкреслює важливість незалежності від американських технологічних гігантів, адже залежність може стати серйозною проблемою в майбутньому.