Головна Технології Все на ШІ. Україна — друга за кількістю компаній штучного інтелекту серед країн Центральної та Східної Європи

Все на ШІ. Україна — друга за кількістю компаній штучного інтелекту серед країн Центральної та Східної Європи

by host

Інвестиційна група Roosh, найбільше українське ШІ-ком’юніті AI HOUSE та Мінцифри дослідили екосистему штучного інтелекту України — наводимо головні тези зі звіту.

  • Протягом останніх 10 років кількість AI/ML-спеціалістів в Україні зросла аж у 5 разів і нині сягає 5 200 осіб.
  • Найпоширеніші професії серед фахівців — Data Scientists та ML Engineers, які становлять 63% від усіх спеціалістів в індустрії (саме в цих напрямах пропонуються найвищі заробітні плати серед усіх ІТ-спеціальностей в країні).
  • В AI/ML-галузі України найчастіше зустрічаються спеціалісти віком від 21 до 25 років.
  • Число IT-компаній збільшилось вдвічі за останні 10 років, а кількість компаній, що працюють у сфері штучного інтелекту, у 2023 році сягнула 243 (вони залучили понад $10,8 млн венчурних інвестицій).
  • З 2019 року дві українські ШI-компанії стали єдинорогами (Grammarly та People.ai). Три найбільші стартапи оцінюються в понад $14.5 млрд.
  • Загалом Україна посідає друге місце за кількістю ШI-компаній серед країн Центральної та Східної Європи (лише за останні 4 роки таких зареєструвалось 34).
  • Порівняно з рештою Європи Україна має вищу концентрацію ШI-стартапів у маркетингу, геймінгу та програмному забезпеченні для бізнесу.

Все на ШІ. Україна — друга за кількістю компаній штучного інтелекту серед країн Центральної та Східної Європи

  • 55% офісів українських ШІ-компаній знаходяться у Києві, де сконцентровано найбільший пул талантів – 47.5%.

55% офісів українських ШІ-компаній знаходяться у Києві, де сконцентровано найбільший пул талантів – 47.5%.

  • З початку повномасштабної війни в Україні значно збільшилась кількість defense tech стартапів, що використовують ШІ-рішення.

З початку повномасштабної війни значно збільшилась кількість defense tech стартапів, що використовують ШІ-рішення.

 

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.