Головна Технології виробники материнських плат зробили все неправильно — перша офіційна публічна заява щодо проблем з процесорами

виробники материнських плат зробили все неправильно — перша офіційна публічна заява щодо проблем з процесорами

by host

Intel опублікувала офіційну заяву про проблему зі стабільною роботою процесорів, яка спостерігалася останнім часом. Тепер інформація призначена для користувачів відповідних процесорів та материнських плат, а не лише для виробників. Якщо коротко — попри спроби впровадити рекомендований профіль для процесорів Intel Core 13 і 14 покоління з розблокованим розгоном, виробники роблять це некоректно.

«Кілька виробників материнських плат випустили профілі BIOS під назвою «Intel Baseline Profile». Однак ці профілі BIOS не збігаються з рекомендаціями «Intel Default Settings», якими Intel нещодавно поділася зі своїми партнерами у зв’язку із проблемами з нестабільністю, про які повідомлялося для процесорів K 13-го та 14-го поколінь.

Схоже, що налаштування BIOS «Intel Baseline Profile» ґрунтуються на вказівках щодо живлення, раніше наданих Intel виробникам, які описують різні варіанти живлення для процесорів K 13-го та 14-го поколінь на основі можливостей материнської плати.

Intel не рекомендує виробникам материнських плат використовувати «базові» параметри подачі живлення на платах, які мають вищі значення.

Рекомендовані компанією Intel «Intel Default Settings» — це комбінація функцій теплопостачання та живлення, а також вибір можливих профілів живлення на основі можливостей материнської плати.

Корпорація Intel рекомендує замовникам застосовувати найвищий профіль подачі електроенергії, сумісний з кожною окремою системною платою, як зазначено в таблиці нижче».

Судячи з рекомендованих значень, пріоритетом Intel є зменшення сили струму, що проходить через процесор, яка не може перевищувати 400 А, навіть якщо використовується профіль Extreme. Раніше постачальники материнських плат Z790 і Z690 пропонували профіль необмеженої потужності, який, по суті, є «необмеженою» потужністю та струмом.

Ще одна рекомендація Intel полягає в тому, що лінія навантаження змінного струму (AC Load Line) повинна відповідати цільовому розрахунку процесора з максимальним значенням 1,1 мОм, а лінія навантаження постійного струму (DC Load Line) має дорівнювати AC Load Line — не вище або нижче цієї рекомендації для максимальної стабільності. Intel також рекомендує активувати CEP, eTVB, C-states, TVB і оптимізацію напруги TVB у профілі Extreme.

Отже, можна сказати, що наразі справді коректного розв’язання проблеми, яким би власники процесорів Intel могли б скористатися як єдиним «магічним налаштуванням» для скидання до характеристик за замовчанням — не існує. Найбільш просунуті користувачі могли б встановити параметри вручну, але це не можна вважати придатним варіантом для масової продукції, якою є чипи Intel.

Також компанія фактично визнала, що виробники не мали конкретних вказівок Intel до останнього часу і мали покладатися на раніше надані характеристики, які не підходять у цьому випадку. Коректні дані компанія надала вже після виявлення проблеми у непублічних повідомленнях для розробників Тож провина частково лежить й на самій Intel.

Придбання процесорів з розблокованим розгоном, як і завжди, потребує від користувача відповідної кваліфікації. Наявність суфікса K або KS припускає тонке налаштування BIOS для досягнення найкращих результатів у стабільності та продуктивності, тож стане у пригоді не кожному.

Intel просить виробників материнських плат впровадити базовий профіль процесора до 31 травня

Джерело: AnandTech

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.