Щорічна конференція для розробників WWDC 2025 від Apple стартує о 20:00 за київським часом. Цьогорічна подія обіцяє стати однією з найважливіших для компанії: після року гострої критики Apple прагне змінити інформаційний порядок денний та довести виконання своїх попередніх обіцянок, особливо у сфері штучного інтелекту.
Про це розповідає ProIT
Редизайн iOS та зміна системи назв
Apple готує масштабне оновлення своїх програмних продуктів, головною зіркою якого стане нова версія iOS. Очікується, що це буде найрадикальніша зміна дизайну з часів презентації iOS 7 у 2013 році. Тоді компанія повністю відмовилася від скевоморфізму на користь мінімалізму, що стало справжнім шоком для користувачів. Цьогорічний редизайн, за чутками, матиме схожий ефект і може запозичити елементи visionOS – операційної системи для гарнітури Apple Vision Pro.
Серед ймовірних нововведень – прозорі інтерфейси та круглі іконки додатків замість традиційних квадратних. Такі зміни, ймовірно, будуть впроваджені по всій екосистемі Apple, включаючи CarPlay, для забезпечення єдиної візуальної мови на різних пристроях.
“За даними Bloomberg, компанія Apple вперше змінить систему назв для iOS, відмовившись від традиційної послідовної нумерації. Замість iOS 19 очікується запуск iOS 26, що відповідатиме року релізу. Аналогічно будуть перейменовані й інші операційні системи: macOS 26, watchOS 26, tvOS 26, visionOS 26 та adOS 26”.
Штучний інтелект: нові можливості та стримані анонси
Попри те, що у 2024 році Apple зробила гучні заяви щодо AI, цьогоріч не варто очікувати феєричних новин у цій сфері. Компанія все ще намагається наздогнати конкурентів, а деякі раніше анонсовані функції залишаються недоступними. Зокрема, користувачі досі чекають на персоналізований і функціональніший Siri.
Apple активно співпрацює з такими компаніями, як OpenAI, щоб підсилити AI-можливості iPhone, а також може оголосити про підтримку інших чат-ботів. Водночас, Jony Ive та Сем Альтман працюють над спеціалізованим AI-пристроєм, що тисне на Apple у питанні темпів розвитку.
Очікується інтеграція AI у додатки Health (з чат-ботом для здоров’я та персоналізованими порадами), Messages (автоматичний переклад, опитування з AI-пропозиціями), а також у функції керування батареєю та застосунок Shortcuts.
Новий ігровий додаток для iPhone та оновлення для інших платформ
Apple працює над запуском спеціального ігрового додатку, який замінить застарілий Game Center. Новий додаток надасть доступ до сервісу Apple Arcade, матиме рейтинги, рекомендації, функції для змагань з друзями та інтеграцію з iMessage і FaceTime для віддаленої гри. Аналогічний додаток з’явиться також у macOS.
Оновлення для macOS, watchOS, tvOS, AirPods та Apple Pencil
macOS отримає нову назву – macOS Tahoe – та низку оновлень, включаючи ігровий додаток і розширені можливості для AirPods. Для Apple TV готують візуальне оновлення та зміни інтерфейсу.
AirPods отримають функцію перекладу в реальному часі, що дозволить спілкуватися різними мовами під час розмов. Серед інших нововведень – нові жести головою, автоматична пауза музики при засинанні, керування камерою дотиком, студійний режим мікрофона та поліпшене сполучення для спільного використання навушників.
Apple Pencil отримає підтримку арабської каліграфії в iPadOS 19, а також двонаправлену клавіатуру для перемикання між арабською та англійською на iPhone і iPad.
Чи будуть апаратні новинки?
Очікувати презентації нових пристроїв цього року не варто – більшість джерел повідомляють, що залізо ще не готове до релізу. Водночас, Apple може анонсувати підтримку нових просторових контролерів для Vision Pro та функцію керування прокруткою очима. Також не виключено, що компанія покаже програмне забезпечення для розумного домашнього планшета з підтримкою Home Control, Siri та відеодзвінків – на це натякають недавні патентні заявки по системі HomeOS.
Користувачі можуть слідкувати за анонсами в реальному часі завдяки онлайн-трансляції конференції.