Головна Технології За п’ять років 50% ПК будуть з ARM-процесорами — кажуть CEO ARM та Qualcomm

За п’ять років 50% ПК будуть з ARM-процесорами — кажуть CEO ARM та Qualcomm

by host

Генеральний директор ARM Holdings Рене Хаас очікує, що до 2029 року понад 50% ПК з Windows використовуватимуть процесори на базі ARM замість чипів x86, як повідомляє Reuters. Такої ж оцінки дотримується CEO Qualcomm Кріштіано Амон.

Взагалі процесори ARM іже деякий час працюють ПК. Але поява Qualcomm Snapdragon X Elite та Plus, які здатні конкурувати з панівними x64-x86, може багато змінити. Оптимізму додає потужна співпраця Microsoft з екосистемою ARM останнім часом. Хаас зазначив, що Microsoft дуже віддана Arm з погляду програмного забезпечення.

«Ринкова частка ARM у Windows — я думаю, справді, у наступні п’ять років вона може перевищити 50%», — каже Рене Хаас.

Пол Алкорн з Tom`s Hardware під час Computex 2024 запитав у голови Qualcomm Кріштіано Амона, що він думає про слова Хааса. Амон підтвердив можливість того, що ARM за п’ять років займе 50% ринку Windows-комп’ютерів, і навіть сказав, що деякі OEM-виробники вже планують протягом наступних трьох років до 60% своїх продажів на комп’ютери з Snapdragon.

«Ну, мені це подобається. Ми робимо всю роботу [за них]», — відповів Амон під сміх журналістів. — «Різні OEM-виробники говорять трохи по-різному. Наприклад, мені подобаються деякі речі, які вони сказали під час телефонної розмови про прибутки. Те, як вони думають про це, змінюється. Дехто говорить про 40–60% своїх загальних продажів протягом трьох років. Я також бачив деяких OEM-виробників, які кажуть про 50%, але це приблизно такі можливості, які ми маємо».

Робота Microsoft з ARM розпочалася ще в епоху Windows RT, але ніколи не мала такої інтенсивності та успіху. Завдяки постійному розвитку взаємодія Microsoft з ARM протягом останнього десятиліття зараз компанія готова надати потужну підтримку розробникам та клієнтам.

Однак 50% і більше — це дуже сміливий прогноз для кількох років. Зазвичай люди консервативні щодо свого комп’ютерного оточення, роки можуть піти на психологічну адаптацію. До того ж існує цикл заміни комп’ютерів та ноутбуків, який у більшості становить 4-5 років. Також є конкуренція з процесорами AMD та Intel, які теж покращують продуктивність і енергоефективність.

Snapdragon йде на настільні ПК: «продуктивні та ефективні» процесори Qualcomm з’являться у всіх формфакторах

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.