Головна Технології Засновник «Вікіпедії без цензури» Джуліан Ассанж вийшов із в’язниці після «14 років судових баталій» через злив військових секретів США

Засновник «Вікіпедії без цензури» Джуліан Ассанж вийшов із в’язниці після «14 років судових баталій» через злив військових секретів США

by host

Завершивши свою 14-річну юридичну тяганину, засновник Wikileaks нарешті повернувся додому. Джуліан Ассанж приземлився в австралійській Канберрі в середу ввечері (за місцевим часом). Його повернення стало можливим після того, як суд США у Сайпані погодився звільнити його за угодою про визнання провини. 52-річний Ассанж зізнався, що отримав і опублікував військові секрети США.

Суд Сайпана засудив Ассанжа до 5 років і 2 місяців позбавлення волі. Однак більше часу він провів у в’язниці у Великій Британії, очікуючи на екстрадицію до США. Тому окружний суддя Рамона Манглона сказала, що Ассанж вільний.

«Ми зробили це. 14 років судових баталій, і ми нарешті веземо його додому в Австралію, щоб він возз’єднався зі Стеллою Ассанж і його дітьми, і повернули йому його життя», – сказала Джен Роббінсон, одна з юристів, які працювали на Ассанжа.

Протягом більш ніж десятирічної судової епопеї Ассанж понад 5 років прожив у в’язниці суворого режиму у Великобританії, а попередні 7 років провів у посольстві Еквадору в Лондоні.

У США йому висунули 18 кримінальних звинувачень. Якби його визнали винним, Ассанж отримав би майже 175 років ув’язнення. Однак США зняли всі інші звинувачення, крім одного звинувачення у змові з метою отримання та розкриття інформації про національну оборону.

Справа була зосереджена навколо масового розкриття інформації у Wikileaks у 2010 році, коли сайт опублікував відео з військового вертольота США, на якому було показано вбивство мирних жителів у столиці Іраку Багдаді. Він також опублікував тисячі конфіденційних документів, які свідчать про те, що американські військові вбили сотні мирних жителів у невідомих інцидентах під час війни в Афганістані. Також було опубліковано тисячі конфіденційних документів, які розкривають вбивства американськими військовими невинних мирних жителів в Афганістані, що викликало бурхливу реакцію в усьому світі та призвело до повної перевірки участі Сполучених Штатів у іноземних конфліктах.

Джерело: interestingengineering

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.