Головна Технології Знайомтесь, «Вікторія» — ШІ-аватар українського МЗС, який озвучуватиме офіційні заяви

Знайомтесь, «Вікторія» — ШІ-аватар українського МЗС, який озвучуватиме офіційні заяви

by host

Відсьогодні ШІ-аватар «Вікторія» коментуватиме офіційні заяви МЗС стосовно українців за кордоном — фактично замінивши «живих» фахівців навіть у включеннях на телебаченні й радіо, повідомляє Forbes.

Аватар створювали на основі реальної людини, яку попередньо відзняли з різних планів і попросили начитати текст. Розмовлятиме «Вікторія» англійською та українською.

«Таке відео швидко можна буде віддавати телеканалам», — кажуть у відомстві. «Сфера дипломатії у світі дуже консервативна – хочемо це змінити й показати свою інноваційність».

На відео додаватимуть спеціальний QR-код, який спрямовуватиме людей на офіційну сторінку МЗС із заявою — це зроблено аби уникнути поширення фейків.

ШІ-аватар МЗС створювався на основі записаних заздалегідь відео. Фото: Forbes

Розробкою аватара, яка зайняла близько місяця, займалась громадська спілка Nazovni Tech у співпраці з ГО The Game Changers. За оцінками співзасновника GovTech-компанії Strimco Романа Ланського, така робота могла обійтись у $5-10 тис. (однак її спонсорували партнери, а не держава).

«Щоб натренувати її, потрібно завантажити близько 1000 записів речників МЗС за останні п’ять років», — додає Ланський.

За словами голови МЗС Дмитра Кулеби, відомство вже використовує ШІ для озвучування офіційних звернень французькою, іспанською, португальською та арабською, і загалом розгорнуло комплексну програму впровадження штучного інтелекту — «Вікторія» лише один з перших результатів. У роботі також — розробка ШІ-тренажера для навчання молодих українських дипломатів.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.