Головна ІТ-бізнес AMD втрачає ринок ігрових відеокарт — дохід впав на 48%

AMD втрачає ринок ігрових відеокарт — дохід впав на 48%

by host
Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

У першому кварталі 2024 року доходи AMD від ігрових рішень скоротилися на 48% порівняно з аналогічним періодом рік тому через зниження попиту на дискретні відеокарти Radeon та скорочення продажів чипів для консолей PlayStation та Microsoft. Компанія очікує, що її дохід від ігор у 2024 році знижуватиметься й надалі, перш ніж у 2025 році матиме шанс на відновлення.

AMD заробила на відеокартах для ігор $922 млн — це майже вполовину менше, ніж $1,757 млрд у Q1 минулого року, і на 33% менше, ніж у минулому кварталі ($1,368 млрд). Ігровий сегмент AMD все ще демонструє операційний прибуток у розмірі $151 млн, але це значне зниження порівняно з $314 млн рік тому. Прибуток від ігрових рішень склав 16% від цього у першому кварталі 2024 року та 18% у першому кварталі 2023 року.

«Продажі напівспеціалізованих SoC у першому кварталі знизилися відповідно до наших прогнозів, оскільки зараз ми перебуваємо на п’ятому році консольного циклу. У сфері ігрової графіки доходи зменшувалися з року в рік послідовно. Ми розширили сімейство Radeon серії 7000, випустивши в усьому світі нашу Radeon RX 7900 GRE, а також представили нашу технологію AMD Fluid Motion Frames на основі драйверів, яка може забезпечити високу продуктивність в тисячах ігор», — сказав фінансовий директор AMD Жан Ху під час телефонної конференції з аналітиками та інвесторами, за даними SeekingAlpha.

Вважається, що чипи для Xbox Series X|S від Microsoft та PlayStation 5 від Sony складають левову частку ігрового бізнесу AMD. Ці консолі вже п’ятий рік на ринку, тому попит на них падає. З дискретними відеокартами ситуація складніша. Продажі компонентів для настільних ПК сезонно знижуються в першому кварталі кожного року. Попри те, що AMD збільшила частку ринку в четвертому кварталі 2023 року, контролюючи 19% ринку, за даними Jon Peddie Research, компанія продала значно менше відеокарт у наступному кварталі. Рішення для ноутбуків впливають у такий самій мірі, як і для настільних ПК, оскільки продаються приблизно у такій самій кількості.

Попри те, що Radeon RX 7900 GRE є вдалою відеокартою, її недостатньо, щоб зробити всю лінійку значно більш конкурентоспроможною. Ось чому AMD очікує, що продажі ігрових рішень впадуть приблизно на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року в першій половині 2024 року, і очікує ще гірших результатів у другій половині року.

Прогнози AMD свідчать про те, що ні Microsoft, ні Sony не планують оновлювати свої консолі Xbox Series X|S або PlayStation 5 цього року, оскільки в іншому випадку AMD очікувала б зростання доходів від ігор. Очікування цілком можуть означати, що компанія також не має великих очікувань щодо продажів дискретних відеокарт, і малоймовірно, що виробники ноутбуків виберуть продукти серії Radeon RX 7000M на такому пізньому етапі їхнього життєвого циклу.

Не зрозуміло, чи будуть випущені відеокарти Radeon RX 8000 з архітектурою RDNA 4 в цьому році. Якщо це відбудеться, невідомо, чи будуть вони продаватися у достатній кількості, щоб відчутно вплинути на продажі. Ходять чутки, що AMD, можливо, навіть не намагатиметься виготовити топовий чип RDNA 4 та обирає виключно бюджетний сегмент.

Обрали NVIDIA — відеокарти MSI Radeon RX зникають

Джерело: Tom`s Hardware

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.