Головна ІТ-бізнес Apple першою отримає чипи за 2-нм техпроцесорм TSMC

Apple першою отримає чипи за 2-нм техпроцесорм TSMC

by host
Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Apple стане першою компанією, яка отримає чипи, виготовлені за майбутнім 2-нм техпроцесом TSMC. Очікується, що TSMC почне виробляти 2-нм чипи з другої половини 2025 року.

Такі терміни, як «3 нм» і «2 нм» стосуються конкретної архітектури й правил проєктування, які TSMC використовує для сімейства мікросхем. Зменшення розміру вузла відповідає меншому розміру транзистора, тому більше транзисторів може поміститися на процесорі, що призводить до збільшення продуктивності та ефективнішого енергоспоживання, передає MacRumors.

Цього року Apple перейшла на 3-нм процесори для своїх iPhone і Mac. І чип A17 Pro в моделях iPhone 15 Pro, і чипи серії M3 в комп’ютерах Mac побудовані на 3-нм техпроцесі, що є оновленням попереднього 5-нм техпроцесу. Перехід від 5-нм технології до 3-нм приніс помітне збільшення швидкості графічного процесора на 20%, центрального процесора — на 10% і вдвічі швидший нейронний рушій в iPhone, а також аналогічні поліпшення в Mac.

TSMC будує два нових інфраструктурних об’єкти для виробництва 2-нм чипів і працює над отриманням дозволу на будівництво третього. Перехід на 2 нм призведе до того, що TSMC перейде на транзистори GAAFET (gate-all-around field effect transistor) замість FinFET, тому виробничий процес буде складнішим. GAAFET забезпечують вищу швидкість при меншому розмірі транзистора і нижчій робочій напрузі.

Нові процесори відчутно здорожчають: вартість 2 нм пластин TSMC зросте на 50% – найбільш це відчує Apple

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.