Головна ІТ-бізнес Apple (знову) забанила акаунт розробника Epic Games через «ненадійність» — EGS на iOS поки відкладається

Apple (знову) забанила акаунт розробника Epic Games через «ненадійність» — EGS на iOS поки відкладається

by host

Днями Apple випустила iOS 17.4, дозволивши користувачам завантажувати програми й ігри зі сторонніх магазинів програм — власну альтернативу готувала й Epic, однак з огляду на блокування акаунту розробника, плани поки відкладаються.

Epic назвала рішення Apple порушенням DMA (Закону про цифрові ринки ЄС) і вважає, що компанія хоче завадити «серйозній конкуренції». В Apple натомість заявили, що Epic виявилась «перевірено ненадійною» (цікаво, що акаунт розробника для творця Fortnite відновили лише на початку цього року і тоді не звучало жодних претензій).

Водночас гендиректор Epic Тім Свіні особливо активно висловлювався про зміни, запроваджені в App Store на вимогу ЄС, та називав їх «новим прикладом зловмисного дотримання правил». Він зазначав, що технічно Apple нібито дотримується DMA, однак насправді «її схема антиконкурентна і насичена новими сміттєвими комісіями за завантаження», що значно знижує цінність сторонніх магазинів програм.

Претензії небезпідставні: розробники мають отримати схвалення від Apple на запуск магазину і відповідати жорстким правилам модерації; крім того, вони повинні сплатити комісію за «основну технологію», якщо програму завантажать понад мільйон разів (близько 54 центів за встановлення щороку); а також надіслати лист від фінансової установи з підтвердженням того, що мають доступ до кредиту на щонайменше $1,1 млн для вирішення потенційних фінансових суперечок. Також передбачена фіксована комісія з кожної транзакції, яка коливається від 15 до 30%.

Після того, як Свіні відкрито поскаржився на нові правила для магазинів програм, Філ Шиллер з Apple надіслав Epic Games електронний лист з проханням надати «письмові гарантії», що компанія виконуватиме свої зобов’язання.

«Простими словами, будь ласка, скажіть, чому ми повинні довіряти Epic цього разу», — йдеться в листі.

Свіні відповів, що «Epic та її дочірні компанії діють добросовісно та дотримуватимуться всіх умов поточних і майбутніх угод з Apple, і раді надати будь-які конкретні додаткові гарантії». Однак відповідь, судячи з блокування, Apple не задовольнила.

Epic каже, що таке рішення підриває її «здатність бути життєздатним конкурентом», і що Apple «показує іншим розробникам, що відбуватиметься з конкурентами». Розробник називає заборону «помстою Epic за те, що вона виступає проти нечесної та незаконної практики Apple».

У заяві Apple тим часом йдеться про «кричуще порушення Epic своїх договірних зобов’язань». Далі виробник iPhone заявляє, що має «право припинити діяльність будь-яких або всіх дочірніх чи афілійованих компаній та/або інших організацій, що перебувають у повній власності чи під контролем Epic Games, у будь-який час і на власний розсуд. У світлі минулої та поточної поведінки Epic Apple вирішила скористатися цим правом».

Попри все це, Epic ще планує перенести Fortnite на iOS — ймовірно, через неафілійований сторонній магазин програм. Крім того, Apple Vision Pro надає експериментальну підтримку ігровому рушію Unreal Engine.

  • Конфлікт між Apple та Epic стартував у 2020 році, коли остання додала власну платіжну систему для віртуальної валюти Fortnite та обійшла 30% комісію за покупки в програмах App Store. Apple закрила Epic доступ до свого магазину застосунків — а та у відповідь подала антимонопольний позов.
  • У 2021 році суддя Івонн Гонсалес Роджерс відхилила позов Epic проти Apple, однак виявила, що остання порушила каліфорнійський закон про недобросовісну конкуренцію, заборонивши розробникам «скеровувати» користувачів на цифрові покупки в обхід платіжної системи App Store. 9-й окружний апеляційний суд США в Сан-Франциско підтримав більшу частину рішень Роджерс у 2023 році.
  • Зрештою справа дійшла аж до Верховного суду, однак обидві апеляції відхилили. Повідомляється, що міністерство юстиції розглядає власну антимонопольну справу проти Apple.

Джерело: Engadget

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.