Головна ІТ-бізнес GlobalLogic розпитала айтівці про плани на 2024-й. В пріоритеті — родина, збори FPV та соло-походи Карпатами

GlobalLogic розпитала айтівці про плани на 2024-й. В пріоритеті — родина, збори FPV та соло-походи Карпатами

by host

GlobalLogic — друга за грошовим обігом ІТ-компанія в Україні — у новому дослідженні розпитав понад 1000 спеціалістів про їхні плани на 2024 рік.

Так, в умовах невизначеності майбутнього через війну (всі інші серйозні виклики давно відійшли на другий план) надзвичайно складно щось планувати. Проте дослідження стверджують, що планувати те, що нам під силу — загалом надзвичайно корисно, оскільки забезпечує мінімальне відчуття контролю та покращує ментальну рівновагу. 

Що планують айтівці GlobalLogic на 2024 рік — інфографіка + ключові тези

У власному дослідженні GlobalLogic з’ясувала, що після вторгнення майже третина фахівців перестали будувати довгострокові плани, чверть обмежила горизонт планування найближчим місяцем, і лише 14% зберегли звичку формувати детальні та довгострокові плани.

Учасники опитування визначили, що у 2024 році насамперед дбатимуть про родину та добробут близьких людей. На другому місці особистий та професійний розвиток — навчання, ментальне здоров’я, кар’єрні здобутки. Водночас майже половина респондентів відзначила важливість волонтерства, а також фізичного розвитку та спортивних досягнень.

Серед особистих цілей більше третини респондентів вказали вивчення щонайменше однієї нової мови програмування. Серед інших намірів —  збір FPV-дронів, соло-походи в гори, опанування музичного інструменту, прихисток тварини з притулку, ремонт у квартирі, завершення магістратури, повернення до рідного міста, створення родини, донати у понад 100 000 грн для ЗСУ. З початку війни лише у внутрішньому чату в Telegram фахівці GlobalLogic зібрали понад 54 млн гривень для ЗСУ, зазначають в компанії.

 

GlobalLogic розпитала айтівці про плани на 2024-й. В пріоритеті — родина, збори FPV та соло-походи Карпатами

На питання «З чим асоціюється ваша дорожня карта на 2024 рік?», 30% вказали на Закон Мерфі, вочевидь готуючись до непередбачуваних змін. Ще у 24% виникла асоціація з діаграмою Ганта, що вказує на бажання фахівців структурувати свої плани. Менше (13% респондентів) наступний рік пов`язують з відомою бритвою Оккама, що символізує відсікання зайвого та вибір простих, але ефективних рішень.

За даними IT Research Ukraine, український експорт IT-послуг за підсумками 2023-го вперше в історії не зросте — водночас очікується, що ІТ-сектор вийде на загальний результат $8 млрд проти $7,97 млрд торік та $7,89 млрд за результатами 2021-го. Наразі ІТ-послуги становлять найбільшу частку українського експорту послуг — 41,5%, а кількість українських айтівців стабільно збільшується і зараз вже перевищує 307 тис. (на 8% більше, ніж торік).

Український ІТ-експорт цього року становитиме близько $7 млрд ─ Це буде перше скорочення за часів незалежності

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.