Головна ІТ-бізнес Ілон Маск втратить «зарплату» у $55 млрд в Tesla — і може стати «лише‎» третьою найбагатшою людиною світу

Ілон Маск втратить «зарплату» у $55 млрд в Tesla — і може стати «лише‎» третьою найбагатшою людиною світу

by host

Суд Делаверу скасував величезний компенсаційний пакет гендиректора Tesla у відповідь на скаргу інвесторів. Якщо рішення пройде апеляцію, то може кардинально змінити загальні статки Ілона Маска, посунувши його з першого на третє місце у рейтингу найбагатших людей світу, пише The Verge.

Схвалений акціонерами у 2018 році компенсаційний пакет дав Маску стимул досягти важливих етапів у розвитку Tesla — зокрема ринкової оцінки у $650 млрд, що у 10 разів перевищує вартість компанії на той час.

«Відповідачі довели, що Маск був мотивований амбітними цілями й що Tesla відчайдушно потребувала Маска, щоб досягти успіху на наступному етапі розвитку, але ці факти не виправдовують найбільшого пакета компенсації в історії публічних ринків», — написала суддя Кетлін Маккормік

Адвокат інвесторів Грег Варалло заявляв, що їх не повідомили про те, що Маск сам придумав план компенсацій або що члени правління були пов’язані з Маском.

«Маск мав максимальний вплив на компанію, який може мати менеджер», — написала Маккормік.

Рада директорів Tesla складалася з багатьох людей, які мали близькі стосунки з Маском:

  • Антоніо Грасіас, член комітету з компенсацій і друг Маска, який накопичив багато статків, інвестуючи в компанії Маска ще з PayPal.
  • Джеймс Мердок, ще один приятель Маска, який подорожував з ним по всьому світу.
  • Брат Маска, Кімбал.
  • Айра Еренпрайс, один із членів комітету з компенсацій, визнав у суді, що його стосунки з Ілоном і Кімбалом Маском «суттєво вплинули на його професійну кар’єру».
  • Бред Басс, ще один член комітету з компенсацій, який «заборгував 44% свого капіталу компаніям Маска».
  • Робін Денгольм, член комітету з компенсацій, чия винагорода як голови правління Tesla була більшою, ніж усі заробітки з інших джерел.
  • Лінда Джонсон Райс, яка, здається, була дійсно незалежною.
  • Стів Юрветсон, який був тривало відсутнім під час цього інциденту, і суддя не вважав його основним гравцем.

«Зрештою, ключові свідки сказали, що вони знаходились там, аби співпрацювати з Маском, а не вести переговори проти нього», — написала Маккормік.

Маск останнім часом вимагав більшого контролю над Tesla, написавши на X цього місяця, що хоче мати принаймні 25% власності компанії, щоб продовжувати роботу зі штучним інтелектом. Це приблизно вдвічі більше його нинішньої частки власності, яка становить близько 13%.

У наступних дописах він сказав, що чекає на рішення у позові акціонерів, перш ніж винести свою пропозицію щодо збільшення частки власності до ради директорів.

«Причина відсутності нового «компенсаційного плану» полягає в тому, що ми все ще очікуємо на рішення у моїй справі про компенсацію в Делавері», — написав він 15 січня. «Суд відбувся у 2022 році, але вирок ще не винесений».

Він додав:

«Я беру «компенсаційний план» у лапки, тому що, з моєї точки зору, це, перш за все, означає забезпечення належної кількості голосів у Tesla».

Через кілька хвилин після сьогоднішнього рішення Маск написав:

«Ніколи не реєструйте свою компанію в штаті Делавер».

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.