Головна ІТ-бізнес Кількість вакансій в українській IT-галузі впала до мінімуму за 5 років, зарплати найоплачуваніших фахівців знижуються – DOU

Кількість вакансій в українській IT-галузі впала до мінімуму за 5 років, зарплати найоплачуваніших фахівців знижуються – DOU

by host

Профільний ресурс DOU опублікував результати дослідження українського ринку праці в IT-галузі. Дослідження засноване на результатах роботи власного сервісу jobs.dou.ua. В цілому, ситуація на ринку праці погіршується – вакансій стало менше, знайти роботу тепер складніше.

Зазначається, що цього року на jobs.dou.ua опубліковано 49 тис. вакансій — на 22 тис. менше, ніж у 2022-му. Це навіть менше, ніж було 5 років тому. Після рекордного 2021-го торік кількість вакансій зменшилася на 37%, а цього року — ще на 31%. Зменшення кількості вакансій призвело до рекордної конкуренції серед кандидатів. У 2021 році в листопаді на DOU було в середньому 4 відгуки на одну вакансію, торік — уже 17, а цього року — 37.

При цьому кількість нетехнічних вакансій на сайті зросла на 15% за рік, а технічних, навпаки, зменшилась — на 34%. Вакансій у маркетингу стало більше на 28%, у продажах — на 37%. Більш ніж у половину зросла кількість вакансій у фінансах, копірайтингу, більш ніж удвічі — у юриспруденції. Виняток — HR і рекрутинг (-38% за рік). У 2023 році було більш ніж на половину знизилась кількість вакансій для QA, Front-end, Java, Android, iOS, .NET, Data Science тощо, на 37% менше у DevOps.

Разом з тим почастішали звільнення айтівців ─ 16% опитаних взимку сказали, що їх звільнили, а восени таких було вже 25%. Пошук роботи зазвичай триває довше, ніж раніше (майже половина пошукачів витрачають два місяці й більше), і, зазвичай, завершується успіхом.

Количество вакансий в украинской IT-отрасли упало до минимума за 5 лет, зарплаты высокооплачиваемых специалистов снижаются – DOU

Вперше зрівнялась кількість айтівців у продукті й аутсорсі — їх тепер по 40%. Поки аутсорс потерпає від браку нових клієнтів і замовлень, деякі продуктові компанії почуваються краще і продовжують активно наймати працівників. На продуктові компанії припала майже половина всіх наймів з топ-50 у першому півріччі.

Количество вакансий в украинской IT-отрасли упало до минимума за 5 лет, зарплаты высокооплачиваемых специалистов снижаются – DOU

У першій половини 2023 року в зарплатах айтівців не було значних змін. Хоча середні зарплати сеньйорів стали на $100 меншими. Та і загалом є тенденція до зменшення зарплат найоплачуваніших фахівців. Водночас 56% айтівців, які знайшли роботу цього року, стали отримувати вищу зарплату.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.