Головна ІТ-бізнес Маск подав до суду на OpenAI та Сема Альтмана через «загрозу ШІ»

Маск подав до суду на OpenAI та Сема Альтмана через «загрозу ШІ»

by host

У позові сказано, що OpenAI нібито відмовилась від початкової місії щодо розробки штучного інтелекту на благо людство, натомість зосередившись на отриманні прибутку.

Як зазначають юристи Маска, керівник OpenAI Сем Альтман та співзасновник Грег Брокман початково зверталися до мільярдера із пропозицією створити некомерційний проєкт з відкритим кодом — натомість співпраця з Microsoft, яка інвестувала мільярди в розробника ChatGPT, «фокусується на заробітку грошей». ШІ-стартап також звинувачують в тому, що дизайн найдосконалішої мовної моделі GPT-4, нині тримають у «секреті».

Маск співзаснував OpenAI у 2015 році, але вийшов зі складу ради директорів через 3 роки: офіційно — через конфлікт інтересу з Tesla, а за чутками — через відмову в посаді гендиректора.

Торік в OpenAI відбувся переворот, який усунув з посади Альтмана — члени правління OpenAI заявили, що намагаються захистити місію компанії з розробки штучного інтелекту, який приносить користь людству. Після кількох днів обговорень та втручання Microsoft Сем зрештою повернувся у компанію.

ChatGPT — чатбот з ШІ від OpenAI став програмою із найшвидшим зростанням протягом перших 6 місяців з моменту запуску у листопаді 2022 року. Він також спровокував запуск конкурентних розробок від Meta, Google та інших (зокрема і від самого Маска).

Чатбот нині використовується для широкого спектра завдань — від написання текстів та узагальнення документів до створення комп’ютерного коду.

Джерело: Reuters

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.