Головна ІТ-бізнес Microsoft за квартал заробила $62 млрд — Ігри обійшли Windows, ставши третім найдохіднішим підрозділом

Microsoft за квартал заробила $62 млрд — Ігри обійшли Windows, ставши третім найдохіднішим підрозділом

by host

Microsoft опублікувала результати роботи у другому фінансовому кварталі 2024 року. У звітному періоді компанія отримала сукупний дохід у сумі $62 млрд, що на 18% перевищує показник аналогічного періоду попереднього року. Водночас чистий прибуток виріс на 33% і досяг $21,9 млрд.

Це вперше, коли Microsoft повідомляє про додаткові доходи, отримані в результаті придбання Activision Blizzard. Ці додаткові надходження зробили ігри третім за величиною бізнесом компанії. Сукупно ігровий напрямок приніс $7,11 млрд, тоді як доходи від Windows склали $5,26 млрд. Більше ігор приносять лише сегменти Office та хмарних сервісів ($13,47 млрд) та серверних продуктів та хмарних сервісів ($23,95 млрд).

Доходи від контенту та послуг Xbox, включаючи Xbox Game Pass, зросли на 61%. Багато в чому це пов’язано з доходами Activision Blizzard. Microsoft заявляє, що чистий ефект від придбання становить трохи більше ніж $2 млрд доходу. Але витрати на інтеграцію, транзакційні витрати та інші витрати на отримання доходу становлять загалом $930 млн. З урахуванням інших операційних витрат ($1,59 млрд) операційний збиток становив $440 млн. У наступному кварталі очікується покращення фінансових показників. Днями повідомлялося, що Microsoft звільнить 1900 співробітників ігрового підрозділу (8% штату) – скоротять команди Activision Blizzard, Xbox та Bethesda.

Доходи від Office, серверних продуктів та хмарних сервісів продовжують лідирувати, забезпечуючи близько 60% всіх надходжень Microsoft. У той час як доходи від сегмента Windows OEM у цьому кварталі відновлюються та зросли на 11%, надходження від продажів пристроїв Surface продовжують знижуватися (на 9%). І результат у сегменті пристроїв виявився кращим за очікування компанії завдяки «сильнішим результатам у комерційному сегменті». У третьому кварталі в цьому напряму очікується падіння доходів на двозначний показник.

Напрямок Microsoft Office продемонстрував приріст доходів на 13% порівняно з аналогічним періодом минулого року. В основному це сталося коштом Office 365 – зростання кількості комерційних використань становило 9%. Підписників Microsoft 365 Consumer тепер на 16% більше – 78,4 млн. Комерційні продукти Office та хмарні сервіси продемонстрували приріст доходів на 15%.

Загальний дохід Microsoft від хмарного бізнесу цього кварталу склав $25,9 млрд, що на 20% більше, ніж минулого року. Більшість цього доходу забезпечила платформа Azure.

Джерело: The Verge

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.