Головна ІТ-бізнес TSMC додала $42 млрд до своєї вартості і обійшла Visa — завдяки «буму ШІ»

TSMC додала $42 млрд до своєї вартості і обійшла Visa — завдяки «буму ШІ»

by host

Акції найбільшої компанії Тайваню злетіли на 7,9%, збільшивши її капіталізацію до $575 млрд.

Як зазначає Bloomberg, додаткових $42 млрд було достатньо, аби випередити Visa і посісти 12 місце у рейтингу найдорожчих компаній світу. Найбільший приріст для TSMC за більш ніж рік стався після того, як Morgan Stanley підвищив свою цільову ціну на виробника мікросхем приблизно на 9%.

TSMC додала $42 млрд до своєї вартості і обійшла Visa — завдяки «буму ШІ»

Минулого тижня TSMC повідомила про зростання продажів у січні на 7,9%, що свідчить про довгоочікуване відновлення світового попиту на побутову електроніку.

Водночас інвестори продовжують приділяти увагу компаніям, які, як очікується, очолять хвилю активності в розробці ШІ, що прискорилася після того, як OpenAI розгорнула ChatGPT. Ринкова капіталізація Nvidia тим часом зросла приблизно до $1,82 трлн, перевершивши Amazon і Alphabet.

«Тайвань розвивається завдяки технологіям, особливо темі штучного інтелекту», — каже Сінь-Яо Нг, інвестиційний директор азійських акцій abrdn. «Nvidia стала каталізатором, який посилив настрої після того, як Дженсен Хуанг відвідав Тайвань, підвищивши апетит інвесторів до ланцюжків створення ШІ та постачальників Nvidia».

У січні керівники TSMC заявили, що очікують повернення до стабільного зростання в цьому кварталі, і анонсували збільшення капітальних витрат у 2024 році, що означає, що найдорожчий у світі виробник мікросхем очікує відновлення попиту на смартфони та комп’ютери.

Долучайся до конкурсу авторів ІТС! Вигравай круті призи від наших партнерів Logitech – професійне ігрове кермо та низькопрофільні ігрові клавіатури.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.