Головна ІТ-бізнес Український ІТ-експорт цього року становитиме близько $7 млрд ─ Це буде перше скорочення за часів незалежності

Український ІТ-експорт цього року становитиме близько $7 млрд ─ Це буде перше скорочення за часів незалежності

by host

Українська ІТ-галузь є одним з основних локомотивів української економіки під час війни. Про це свідчать результати дослідження IT Research Ukraine 2023, в якому взяли участь понад 7 тис. технічних фахівців та понад 400 компаній з усіх областей України. Розповімо про найцікавіші результати дослідження.

Попри війну, українська ІТ-галузь продовжує розвиватись. За останній рік кількість фахівців в цій сфері зросла на 6% та досягла 307,6 тис. З них 242 тис. живуть і працюють в Україні. Разом з тим кількість українських фахівців за кордоном збільшилась на 20% і досягла 65 тис. Понад 14% фахівців планують легалізуватися закордоном.

Українські ІТ-компанії продовжують розвиватися. 36% опитаних СЕО планують відкривати нові офіси протягом найближчого року. З них 28% хочуть відкрити представництва за кордоном. Найпопулярніший вибір нової локації –  Польща.

Середня зарплата в ІТ в Україні становить $2630, що на $270 більше ніж у 2022 році. У 44% фахівців зросли доходи. Водночас зниження доходів зазнав кожний десятий спеціаліст галузі. Найбільше фахівців ─ у віковій категорії від 26 до 35 років, третина спеціалістів – жінки.

Переважна більшість фахівців ─ 93,6% або понад 213 тис. ─ спрямовують частину своїх доходів на благодійність. Це на 4,6% більше ніж минулого року. У середньому донатять десяту частину доходу, що дорівнює близько $264. Близько 5% фахівців стали на захист України від російської агресії.

Украинский IT-экспорт в этом году составит около $7 млрд ─ Это будет первое сокращение за время независимости

Частка IT у ВВП України становить 4,9%. У 2023 році прогнозований оборот IT-галузі становитиме $8 млрд, що на 0,45% більше, ніж у попередньому році. Водночас прогнозований обсяг експорту IT-послуг трохи зменшиться і становитиме $6,7-7,1 млрд (проти $7,35 млрд у 2022 році). Отже, 2023 рік стане першим за роки незалежності України, коли технологічна індустрія не покаже росту в порівнянні з минулим роком.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.