Головна ІТ-бізнес Український ІТ-експорт у 2023 році скоротився до $6,7 млрд – вперше за часи незалежності

Український ІТ-експорт у 2023 році скоротився до $6,7 млрд – вперше за часи незалежності

by host

Попередні прогнози стосовно скорочення експорту українських IT-послуг справдилися. Нагадаємо, у грудні вийшла публікація з прогнозом, що український ІТ-експорт у 2023 році зменшиться і становитиме $6,7-7,1 млрд.

Як свідчать дані НБУ, справді, обсяг експорту українських IT-послуг минулого року становив $6,7 млрд. Це приблизно на 8,4% менше, ніж було зафіксовано у 2022 році ($7,35 млрд). І це перше за часи незалежності України скорочення показника.

Найбільше падіння українського ІТ-експорту спостерігалося в першому кварталі 2023 року. В середньому спад складав 16,2% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Також несприятлива ситуація спостерігалася восени. Найнижчий показник експортних надходжень був зафіксований у вересні та становив $521 млн.

Майже кожний місяць 2023 року виявися гіршим для українського ІТ-експорту, ніж аналогічний місяць у 2022 році. Виключення з цього правила складають перші місяці після початку повномасштабного російського вторгнення. Найбільше у 2023 році приніс грудень – $611 млн. Однак це менше, ніж було в грудні 2022 року ($751 млн).

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.