Головна ІТ-бізнес Vodafone уклав з Microsoft угоду на $1,5 млрд — для розвитку ШІ, Інтернету речей та хмарних послуг

Vodafone уклав з Microsoft угоду на $1,5 млрд — для розвитку ШІ, Інтернету речей та хмарних послуг

by host

У межах 10-річного партнерства Vodafone та Microsoft планують надати доступ до генеративного ШІ, корпоративних та хмарних послуг більш ніж 300 мільйонам компаній і споживачів Європи та Африки.

За даними Reuters, британська компанія інвестує $1,5 млрд в «клієнтоорієнтований ШІ‎», розроблений за допомогою технологій Microsoft Azure, OpenAI й Copilot, та замінить фізичні центри обробки даних дешевшими та масштабованими хмарними сервісами.

Microsoft, своєю чергою, інвестує у керовану Vodafone платформу IoT (Інтернету речей), яка планує виділитись в окремий бізнес до квітня, а також допоможе розширити мобільну фінансову платформу M-Pesa (згідно з вебсайтом Vodafone, M-Pesa — одна з найбільших у світі мобільних фінансових служб, яка має понад 51 мільйон клієнтів у семи країнах Африки).

«Генеративний штучний інтелект дійсно змінює гру в можливостях створення нових сервісів і нових можливостей», — сказав в інтерв’ю Bloomberg директор з технологій Vodafone Скотт Петті. «Це означає, що Vodafone може запустити цілий набір програм для обслуговування клієнтів, а також зробити наших інженерів програмного забезпечення ефективнішими та продуктивнішими».

Раніше Microsoft ненадовго обігнала Apple і стала компанією-лідером із ринкової капіталізації — з відкриттям торгів 11 січня акції корпорації підскочили на 1,6%, а ринкова капіталізація зросла до $2,875 трлн. Цьому зокрема сприяла орієнтація Microsoft на штучний інтелект — запуск ChatGPT від OpenAI у 2022-му, в яку техногігант інвестував $10 млрд, а згодом й інтеграція ШІ-продукту з власними програмами.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.