Головна ІТ-бізнес X/Twitter Ілона Маска опинився під «‎прицілом» ЄС — перше розслідування щодо дезінформації у соцмережі розпочато

X/Twitter Ілона Маска опинився під «‎прицілом» ЄС — перше розслідування щодо дезінформації у соцмережі розпочато

by host

Новий Закон про цифрові послуги містить суворі вимоги щодо перевірки контенту у соцмережах і передбачає штрафи у розмірі до 6% річного доходу для компаній-порушників.

X/Twitter Ілона Маска стала першою соцмережею, яка стикнулась із розслідуванням ЄС з огляду на нове законодавство. Два місяці тому компанія отримала попередження щодо поширення дезінформацію про Ізраїль та ХАМАС, а нині регулятори почали збирати докази й отримали повноваження «вжити примусових заходів‎» у випадку підтвердження порушень.

«X залишається відданим дотриманню Закону про цифрові послуги та співпрацює з регуляторним процесом», — повідомив прессекретар X Джо Бенаррок. «Важливо, щоб цей процес залишався вільним від політичного впливу і відповідав закону».

Закон ЄС про цифрові послуги надав регуляторам нові повноваження — зокрема вживати заходів щодо технологічних компаній, якщо вони недостатньо добре перевіряють контент, що поширюється на платформах. Зрештою за порушення можна отримати штраф у розмірі до 6% від річного доходу, або навіть попрощатись із роботою у блоці (хоча Маск, здається, вже і сам думав піти).

За даними Apptopia, на Європу припадає близько 9% глобальної бази щомісячно активних користувачів X, хоча щоденне використання значно впало за останні три місяці — від 10% до 40% у всьому регіоні.

Комісар Тьєррі Бретон написав на X, що соцмережу підозрюють у недотриманні зобов’язань щодо прозорості та створенні інтерфейсу з оманливим дизайном.

«Час великих онлайн-платформ, які поводилися так, ніби вони «занадто великі, щоб про них перейматися», підійшов до кінця», — сказав Бретон у заяві. «Тепер у нас є чіткі правила, попередні зобов’язання, жорсткий нагляд, швидке виконання та стримувальні санкції, і ми повністю використаємо наш інструментарій для захисту наших громадян і демократій».

Комісія особливо звертає увагу на оманливість системи верифікації компанії із синіми галочками та ефективність приміток спільноти. Розслідування також розглядатиме ресурси X для модерації контенту та доступ, який компанія надає вченим і дослідникам.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.