Головна Крипта незвідане. Китайський Робін Гуд, що вкрав (і потім втратив) біткоїнів на $3+ млрд

незвідане. Китайський Робін Гуд, що вкрав (і потім втратив) біткоїнів на $3+ млрд

by host

У 2012 році хтось викрав 50 000 біткоїнів з Silk Road, нелегального інтернет-ринку в даркнеті. З того часу вартість викраденого біткоїна злетіла до понад 3 млрд доларів і залишалася однією з найбільших загадок у світі криптовалют. Поки шахрая не заарештували в листопаді 2022 року.

CNBC опублікувало історію життя та арешту Джиммі Чжуна, що приїхав вчитися до США з Китаю та маскувався під багатого студента, що жив неподалік кампусу університету Джорджії в Афінах та старався не пропускати місцевих вечірок.

Дзвінок, який запустив події

Все почалося 13 березня 2019 року з телефонного дзвінка за номером 911, від самого Чжуна, який заявив про вторгнення до його будинку та крадіжку сотень тисяч доларів у криптовалюті. Що потім зіграло ключову роль у розслідуванні.

Поліція не змогла розкрити злочин, тож Джиммі найняв приватного детектива Робін Мартінеллі, яка зробила висновок, що крадіжку здійснив хтось із його знайомих, бо дуже добре орієнтувався в будинку фігуранта, як показали записи з системи спостереження. Проте Чжун відмовлявся в це вірити, як повідомила Мартінеллі, він хотів, щоб його любили і його дуже засмучувала думку, що хтось із друзів міг його зрадити.

Джиммі був хорошим хлопцем.

Багате життя

Багато людей в Афінах поділяло цю думку. Кілька років до цього Чжун був доволі відомим у місті, як людина, що розкидалася грошима — купувала випивку для всіх людей в барі тощо. І хоча Джиммі жив у доволі скромному за місцевими мірками будинку (був ще один на озері з гідроциклами й човнами), він відвідував шикарні готелі та купував речі елітних брендів, як-от Louis Vuitton, Gucci та Jimmy Choo, їздив на Tesla та мав інші атрибути багатія.

У 2018 році він зібрав друзів та посадив їх на приватний літак до Лос-Анджелеса, де на стадіоні Rose Bowl грала його улюблена команда Georgia Bulldogs. До того, кожному з них він видав по 10 тис. доларів на кишенькові трати в ЛА. Проте роботи та інших відомих джерел доходу в нього не було. Друзям він розповідав, що займається біткоїнами майже з моменту його створення в 2009 році та намайнив тисячі монет, коли це було набагато простіше.

Джиммі Чжун: незвідане. Китайський Робін Гуд, що вкрав (і потім втратив) біткоїнів на $3+ млрд

Розслідування та хитрощі слідчих

Поки вони веселилися в Лос-Анджелесі, за ним активно слідкував кримінальний відділ IRS (податкова служба), які почали підозрювати Джиммі в причетності до наймасштабнішої в історії крадіжці криптовалюти 2012 року. Тоді з Silk Road хтось вкрав 50 тис. біткоїнів. Цей сайт був одним із перших на криптовалютному ринку, де анонімні покупці могли обмінюватися незаконними предметами.

Слідчі могли відстежувати транзакції криптовалюти, оскільки вони є за замовчуванням публічними. Проте особу власника коштів встановити не вдавалося, треба було чекати на помилку. І нарешті це сталося у вересні 2019 року — Чжун переказав 800 доларів на криптобіржу, яка дотримувалася банківських правил, що вимагали аутентифікації клієнтів.

Проте одного цього було недостатньо. IRS звернулася до поліції округу Афіни-Кларк, яка проводила розслідування щодо пограбування. Під приводом додаткових свідчень офіцери прийшли додому до Джиммі, який з ентузіазмом намагався допомагати слідству.

Підозрюваний детально пояснив, як працює його система безпеки та повідомив де лежать цінності. Слідчі стукали по підлозі та шафам, у пошуках таємних ніш та попросили його увімкнути ноутбук і показати як він отримав біткоїни. Джиммі без проблем показав один зі своїх гаманців, де на рахунку була сума на 60-70 млн доларів.

Цього було достатньо для отримання офіційного ордера. Поліціянти знайшли металеву банку від попкорну зі схованим комп’ютером з іншим криптогаманцем. Далі їм вдалося знайти закопаний у підлогу сейф, де розташовувалися дорогоцінні метали, купи готівки та «фізичні» біткоїни, які карбувалися в перші роки існування криптовалюти. Врешті, знайшовся й гаманець з біткоїнами, причетними до злому Silk Road у 2012-му.

OG Джиммі Чжун

Слідство врешті дізналася подробиці про Джиммі. На криптосленгу він належав до числа OG, або ж Original Gangster (ця абревіатура також популярна в ганста-реперів). Він входив до групи перших програмістів, які працювали над вдосконаленням технології, створеної Сатоші Накамото. Дослідники дійшли висновку, що Чжун зробив внесок у вихідний код біткоїна, зокрема вносив пропозиції, як зменшити розмір блокчейну.

Очевидно високий рівень технічних знань дав йому змогу оформити одне з найбільших пограбувань в історії. Проте гроші конфіскували на користь держави (оскільки наркоторговці з Silk Road не могли офіційно заявити про злочин), а сам Чжун наразі перебуває у виправній колонії в штаті Алабама. Шкода 13-річного пса, на ім’я Чад, який залишився без господаря.

Джиммі Чжун: незвідане. Китайський Робін Гуд, що вкрав (і потім втратив) біткоїнів на $3+ млрд

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.