Головна Крипта Податки на Bitcoin та інші криптовалюти. У Раді зареєстрували новий законопроєкт «Про віртуальні активи» — з поступовим підняттям ставки з 5% до 18%

Податки на Bitcoin та інші криптовалюти. У Раді зареєстрували новий законопроєкт «Про віртуальні активи» — з поступовим підняттям ставки з 5% до 18%

by host

Сьогодні Парламент зареєстрував альтернативний проєкт про зміни до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо врегулювання обороту віртуальних активів (ВА). Про це повідомив віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі. Йдеться про законопроєкт № 10225-1 – він є альтернативою законопроєкту 10225, який внесли до Ради 7 листопада та який передбачає схему оподатковування за ставкою 18% ПДФО та додатково 1,5% військового збору.

Контекст

Ще в березні Зеленський підписав ЗУ «Про віртуальні активи», який дає «зелене світло» на запуск в Україні легального ринку віртуальних активів та виведення операції з криптовалютами з тіні. Цей закон — базовий (грубо кажучи, він визначає статус криптоактивів та дозволяє операції з ними). Щоб ринок запрацював повноцінно, потрібні зміни до Податкового кодексу України, які остаточно врегулюють питання оподаткування операцій з віртуальними активами. Ухвалення цих змін є обов’язковою умовою для повноцінного запуску ринку віртуальних активів. Спочатку його планували прийняти до кінця 2022 року, але через війну та валютних обмежень НБУ, які фактично заблокували всі операції з криптовалютами, процес дещо затягнувся. До речі, раніше Нацбанк був категорично проти, щоб віртуальні активи використовувалися для розрахунків за товари й послуги».

Податки на криптовалюти

Минулого тижня в Раді зареєстрували законопроєкт про оподаткування криптовалют в Україні, розроблений Нацкомісією з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР). Він, серед іншого, пропонує оподатковувати прибуток від діяльності на крипторинку за ставкою 18% і військовим збором у розмірі 1,5%. Цей документ викликав гостру реакцію та критику з боку спільноти, яка вважає ставки зависокими.

Альтернативний підхід запропонували у Мінцифрі – Михайло Федоров раніше заявив, що податки не повинні перевищувати рівні 5% для доходів фізосіб та 18% для компаній з додатковою можливістю користуватися перевагами податкового режиму Дія.City. Сьогодні Парламент зареєстрував цей законопроєкт як альтернативний попередньому зі ставками 18% + 1,5%.

Мета — створити ефективний ринок віртуальних активів в Україні та встановити правила оподаткування операцій.

За словами Мінцифри, яка брала участь в розробці документа, закон допоможе створити сприятливі умови для розвитку криптоіндустрії, збільшити надходження до бюджету та підвищити інвестиційну привабливість України.

Ключові податкові умови альтернативного законопроєкту

Головна відмінність — ліберальніші податкові умови для бізнесу, а саме:

  • доходи фізосіб від операцій з криптовалютами оподатковуватимуться за ставкою 5% протягом перших трьох років, за ставкою 9% протягом наступних п’яти, після чого загальна ставка податку зросте до 18%;
  • для провайдерів послуг, пов’язаних із віртуальними активами (читай: біржі та інші) — податок на прибуток у 18% або 9% на виведений капітал за умови використання податкового режиму Дія.City.

Також цей законопроєкт:

  •  визначить правовий статус віртуальних активів
  • упровадить класифікацію цифрових активів та послуг у цій сфері, які адаптуються з європейськими стандартами регулювання криптоактивів Markets in Crypto Assets (МiСА)
  • створить інноваційну зону, у якій упродовж трьох років можна буде працювати без попередньої авторизації
  • адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів

Як завжди, наразі це законопроєкт, а не закон, який ще треба прийняти з проходженням усіх обов’язкових стадій законодавчого процесу (читання в Раді підпис президента), тож остаточно редакція може сильно відрізнятися від первинної.

  • Україна посіла 3-тю сходинку зі 146 у рейтингу глобального індексу використання криптоактивів у 2022 році.
  • У 2020 році українські держслужбовці задекларували 46 351 монету Bitcoin, а держава потрапила в топ-10 країн з найбільшим заробітком на біткоїні та топ-5 рейтингу глобального індексу використання криптоактивів.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.