Колишній керівник криптопроєкту з запуску стейблкоїна Libra від Meta Девід Маркус розповів, що основною причиною невдачі проєкту став політичний тиск з боку регуляторів. У своєму дописі під назвою «Як знищили Libra» Маркус описав, як компанії довелося відмовитися від своїх амбітних планів через перешкоди, що виникли на найвищому політичному рівні.
Про це розповідає ProIT
“Це було 100% політичне вбивство”, — написав Маркус, зазначивши, що американські владні структури сприймали Libra як загрозу для стабільності долара і фінансової системи.
У 2019 році Facebook, яка згодом була перейменована на Meta, презентувала криптовалютний проєкт Libra, мета якого полягала в наданні фінансових послуг по всьому світу. До участі в проєкті приєдналися такі великі компанії, як Mastercard, PayPal, Uber та Spotify. Проте через протидію з боку регуляторів партнери почали покидати проєкт. Регулятори висловлювали занепокоєння щодо ризиків, зокрема відмивання грошей та захисту споживачів.
Політичний тиск та закриття проєкту
На думку Маркуса, вирішальним для долі Libra стало застереження міністра фінансів США Джанет Єллен, яка попередила голову Федерального резерву Джерома Павелла, що підтримка Libra могла б перетворитися на політичну катастрофу.
На початку 2022 року Meta офіційно закрила проєкт Diem, як перейменували Libra, продавши його активи банку Silvergate за $182 млн. «Це не була юридична чи регуляторна поразка. Це була політика, яка змусила банки та партнерів відмовитися від співпраці», — підсумував Маркус.
Нові починання у фінтех-індустрії
Девід Маркус продовжує свою діяльність у фінтех-індустрії у власній компанії Lightspark, що працює над створенням інноваційної інфраструктури для Lightning Network — глобальної платформи швидких і масштабованих платежів на базі біткоїна. Lightspark має на меті зробити фінансові операції в інтернеті доступними, безпечними та зручними для всіх.
У команду проєкту входять Ніколас Кабрера, віцепрезидент з питань продукту, який раніше був головним директором з розвитку продукту криптоплатформи Bakkt, а також Крістіан Каталіні, директор зі стратегії, співзасновник Diem і засновник MIT Crypto Economics Lab, відомий своїми дослідженнями в сфері криптоекономіки.