У Пакистані обговорюється ініціатива використання надлишків електроенергії для видобутку біткоїнів. Кроки, які вживаються урядом, свідчать про перегляд політики регулювання ринку цифрових активів, що відбувається на фоні швидкого розвитку криптоіндустрії в інших країнах, зокрема у США.
Про це розповідає ProIT
Глава Pakistan Crypto Council Білал бін Сакіб на першому засіданні ради, що відбулося 21 березня 2025 року, запропонував цю ініціативу. Він підкреслив, що використання надлишкової електроенергії для видобутку біткоїнів дозволить залучити іноземні інвестиції та стимулювати розвиток криптоіндустрії в країні. На засіданні також були присутні представники уряду, у тому числі голова Центробанку та Комісії з цінних паперів Пакистану.
«Це відкриває нову цифрову главу для економіки країни», — зазначив сенатор Мухаммад Аурангзеб.
Ця ініціатива є суттєвим змінами у відношенні Пакистану до криптовалют, адже до цього уряд виступав проти їх легалізації. В 2023 році уряд посилався на міжнародні стандарти FATF, відмовляючись визнавати цифрові активи. Проте 4 листопада 2024 року, під час виборів у США, Пакистан змінив свій курс і розпочав роботу над нормативно-правовою базою для регулювання криптоіндустрії.
Ці зміни відбулися на фоні активних кроків адміністрації Дональда Трампа, спрямованих на інтеграцію криптовалют в економіку Сполучених Штатів. Наприклад, 23 січня Трамп підписав указ про створення робочої групи з цифрових активів. У березні 2025 року він також затвердив створення стратегічного біткоїн-резерву.
Білал бін Сакіб вважає, що важливо оперативно розробити законодавство про цифрові активи, щоб впровадити його у фінансову структуру Пакистану. Це дозволить залучити значні інвестиції, що суттєво покращить економічну ситуацію в країні.