Велика Британія зобов’яже криптокомпанії звітувати про кожного користувача. Нові правила набудуть чинності з 1 січня 2026 року. Цей крок сприятиме інтеграції криптоактивів у чинне регулювання.
Про це розповідає ProIT
Згідно з новими вимогами, всі криптовалютні компанії, що працюють у Великій Британії або обслуговують її громадян, будуть зобов’язані подавати звіти податковим органам про кожного своїх користувачів та кожну транзакцію. Запровадження нових правил ініціює Податкова служба Її Величності (HMRC) у межах глобальної ініціативи Cryptoasset Reporting Framework (CARF).
Мета нових правил
Основною метою цього нововведення є підвищення прозорості у крипторинку та протидія ухиленню від сплати податків, що має наблизити стандарти звітності у криптосфері до банківських. Компанії зобов’язані збирати та передавати HMRC наступну інформацію про користувачів:
- повне ім’я, адресу та податковий ідентифікаційний номер (TIN);
- дані про всі транзакції: тип і кількість активів, вартість та характер операції.
Ці зобов’язання поширюються як на внутрішні, так і на іноземні платформи, що працюють з британськими клієнтами. За порушення або неповну звітність передбачені штрафи до £300 за кожного користувача.
Рекомендації для компаній
Хоча обов’язкове звітування розпочнеться лише в 2026 році, британська влада рекомендує компаніям вже зараз почати збирати дані, щоб встигнути адаптувати свої процеси та інфраструктуру. Таким чином, британський уряд прагне поєднати регулювання з підтримкою фінансових технологій. У квітні під час UK Fintech Week міністр фінансів Рейчел Рівз оголосила про підготовку законопроєкту, який інтегрує біржі, кастодіальні сервіси та інших учасників крипторинку до єдиного регуляторного поля.
«Надійні правила у сфері криптовалют підвищать довіру інвесторів, сприятимуть розвитку фінтеху та захистять громадян по всій країні».
Крім того, Британія розглядає можливість створення трансатлантичної регуляторної «пісочниці» для цифрових активів у співпраці зі США. Новий підхід країни відрізняється від регулювання MiCA, ухваленого в Європейському Союзі. Замість створення окремої структури, Велика Британія інтегрує криптовалюти у вже чинне фінансове законодавство, що стосується кредитування, стейкінгу, стабільних монет тощо, без додаткових вимог для закордонних емітентів стейблкоїнів або обмежень за обсягами транзакцій.
Нагадаємо, що Управління з фінансового регулювання та нагляду Великої Британії розпочало публічне обговорення законодавчих ініціатив крипторинку в країні.