Головна ІТ-бізнес менші, ніж в конкурентів, але з бонусами для «фанатиків»

менші, ніж в конкурентів, але з бонусами для «фанатиків»

by host

Розділ Технології виходить за підтримки

Про це розповідає ProIT

Видання Business Insider отримало доступ до внутрішньої бази даних Tesla з інформацією про зарплати близько 100 000 працівників.

Дані, щоправда, дещо застарілі (з грудня 2021 року), утім дають змогу порівняти їх з рівнем зарплат конкурентів на той самий час. З основного: Tesla пропонує працівникам меншу базову зарплату, ніж решта компаній в автомобільній галузі, однак забезпечує грантами на акції в майбутньому.

Розподіл базової зарплати для працівників Tesla в США (не керівники) на грудень 2021 року:

Tesla платить працівникам менше за конкурентів, але пропонує гранти на акції і шукає «фанатиків», — Business Insider

Скільки платять конкуренти?

Зважаючи на дані Комісії з цінних паперів і бірж, BI порівняв середню базову заробітну плату Tesla з оплатою інших автовиробників і шести найбільших технологічних компаній за ринковою капіталізацією.

Фактично компанія Ілона Маска відстає від усіх, крім Amazon — хоча існує ціла низка факторів, які можуть вплинути на середню заробітну плату, дані збігаються з тим, що кажуть чотири нинішні та колишні співробітники Tesla: базові зарплати в компанії загалом нижчі, ніж у конкурентів.

Tesla платить працівникам менше за конкурентів, але пропонує гранти на акції і шукає «фанатиків», — Business Insider

Шлях до мільйона

Загалом і нинішні, і колишні працівники Tesla кажуть, що саме гранти на акції полегшують прийняття нижчих базових зарплат. В листопаді, після переобрання Трампа на посаду президента, акції автовиробника виросли приблизно на 8%, довівши ринкову капіталізацію компанії до $1 трлн. Водночас за останні 5 років акції Tesla загалом виросли більш ніж на 1000%.

За даними BI, у 2020 і 2021 роках 44 співробітникам Tesla в США були запропоновані акції на суму у понад $1 млн.

«Ми надаємо всім опціони на акції. Ми зробили багатьох людей, які навіть не знали, що таке акції, мільйонерами», — говорив Ілон Маск торік.

Tesla далеко не перша компанія, яка підвищує базову зарплату коштом грантів на акції — подібну систему використовують в Meta, Google й Amazon. Однак цьогорічне опитування Levels.fyi показало, що середня базова оплата та гранти на акції для американських інженерів-програмістів Tesla трохи нижчі, ніж в американських інженерів-програмістів вищезгаданих компаній.

Гранти на акції Tesla за категоріями посад
Гранти на акції Tesla за категоріями посад

Далі BI надав конкретніші дані щодо отримання акцій топами: так, Дрю Багліно, колишній старший віцепрезидент Tesla, а також Закарі Кіркхорн, колишній фінансовий директор, отримали акцій на $20 млн кожен; тоді як права рука Маска Омеад Афшар отримав акцій на $10 млн.

«Це частина переваг ризикової роботи з такою компанією, як Tesla», — каже один з інженерів компанії. «Можливо, вам доведеться зіткнутися з проблемами стартапу — довгими годинами, деякою невизначеністю — але це також може принести значну вигоду».

Стратегія найму

В інтерв’ю виданню один зі співробітників заявив, що головний критерій під час найму фахівців для Ілона Маска залишився незмінним — маніакальна любов до роботи й готовність кинути заради неї все (згадайте, як він заохочує працівників ночувати в офісах)

«Вся система налаштована на пошук фанатиків», — каже працівник Tesla. «Люди могли б отримати вищу зарплатню в іншому місці, але вони одержимі Tesla».

Тим часом колишній рекрутер, який працював у компанії до 2024 року, каже, що процес співбесід включає щонайменше дев’ять інтерв’ю і може тривати місяцями — ще один спосіб відібрати до компанії реальних фанатиків.

«Справа навіть не в тому, наскільки людина розумна або який в неї досвід. Вони шукають того, хто хоче вчитися і може брати додаткові години».

Згідно з нормативною документацією, на грудень 2023 року в Tesla працювали понад 140 000 людей по всьому світу. У квітні компанія анонсувала звільнення щонайменше 10% робочої сили, тож за червневими оцінками в компанії залишилось близько 120 000 людей.

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.