Зранку 21 листопада мешканці України прокинулися від звуків сирен, адже росія знову завдала ракетного удару. Однак цього разу використовувалася нова загроза – міжконтинентальна балістична ракета. Як повідомили Сили оборони України, ворожа ракета була запущена з території астраханської області рф.
Про це розповідає ProIT
Унікальний випадок використання міжконтинентальної ракети
Цей випадок відзначився тим, що вперше в історії конфліктів було використано міжконтинентальну балістичну ракету, здатну долати величезні відстані. Як зазначає Стратком, дистанція від точки пуску до місця ураження склала близько 800 км. Попередні чутки про можливий запуск ракети РС-26 «Рубіж» отримали підтвердження, але офіційні дані про тип ракети досі залишаються невідомими.
«Україна — перша країна світу, проти якої застосували міжконтинентальну балістичну ракету. Ми зробимо все, аби росія залишилася в історії тільки своїми злочинами», — йдеться в повідомленні Страткому.
Технічні аспекти ракетного удару
Процес запуску таких ракет є доволі складним: спочатку спеціальний вишибний заряд виштовхує ракету з контейнера, далі включається твердопаливний двигун першого ступеня. Завдання першого ступеня — підняти ракету на висоту в розріджену атмосферу. Після його відокремлення, другий і третій ступені продовжують політ. Бойові блоки, які відокремлюються на фінальній стадії, здатні точно вразити ціль завдяки системам індивідуального наведення.
Цей інцидент став показовим: відеозаписи з Дніпра підтвердили падіння шести бойових блоків, які, ймовірно, були лише імітаторами. Захистити від таких загроз можуть системи протиракетної оборони, як-от THAAD та SM-3, здатні перехоплювати ракети ще в космосі. Це дає надію на більш ефективний захист України від подібних атак у майбутньому.