Головна Military В Одесі представили Stalker 5.0

В Одесі представили Stalker 5.0

by host

В Одесі, на міжнародному форумі з безпеки чорноморського регіону Black Sea Security Forum 2024, представили безпілотний катер Stalker 5.0. Морський дрон демонстрували в актовому залі заходу.

Безекіпажний катер Stalker 5.0 довжиною 5 м і шириною 1,2 м коштує €60 тис. Він оснащений транспортним відсіком і може доставляти вантажі. Також дрон виконує функції розвідки та патрулювання морського або річкового узбережжя, а також бойові завдання. Stalker 5.0 має систему керування та відеотрансляції за допомогою Starlink.

В Одесі представили Stalker 5.0 — це не гра, а новий морський дрон

Надводний безпілотник оснащений бензиновим двигуном на 60 к. с., який забезпечує максимальну швидкість 40 вузлів (75 км/год) та крейсерську швидкість 30 вузлів (55 км/год). Запас палива та характеристики дозволяють дрону брати участь операціях на дальності до 600 км. Вага встановленої бойової частини може сягати до 150 кг.

В Одесі представили Stalker 5.0 — це не гра, а новий морський дрон

 

Експерт зазначає, що надводний дрон Stalker 5.0 дещо поступається  характеристиками катеру Magura V5, проте є майже у 5 разів дешевшим. Magura здатний нести бойову частину 320 кг і проводити операції на відстані до 800 км. Проте цей дрон орієнтовно коштує $270 тис. Здешевшання морських дронів дозволить використовувати їх частіше, у більших кількостях та проти дрібніших цілей, роблячи їхнє використання більш ефективним з воєнного та економічного погляду.

Сучасна війна на воді: човни, мінісубмарини та морські дрони

Джерело: Думська, Мілітарний

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.