Головна Наука Мережа Starlink для моніторингу кліматичних змін: нові можливості в науці

Мережа Starlink для моніторингу кліматичних змін: нові можливості в науці

Австрійські науковці з Інституту геодезії Технічного університету Граца успішно використовують сигнали супутників Starlink для моніторингу кліматичних змін на Землі. Цей інноваційний підхід передбачає застосування прихованих супутникових сигналів для спостереження за змінами клімату в режимі реального часу.

Про це розповідає ProIT

Вчені використовують ефект Доплера для аналізу сигналів супутників Starlink та інших супутникових мереж, щоб контролювати коливання рівня моря та погодні умови. Надійні супутникові дані вважаються одним з найцінніших джерел у наукових дослідженнях щодо змін клімату, адже більша кількість інформаційних джерел дозволяє робити більш точні висновки.

Новий підхід до моніторингу клімату

Досі науковці вважали великим недоліком те, що тисячі супутників, які обертаються навколо Землі, не використовували власні сигнали для спостереження за кліматичними змінами. Однак в рамках проєкту FFG Estimation австрійські вчені знайшли спосіб експлуатувати ці сигнали.

Поєднуючи супутникові дані з інформацією навігаційних дослідницьких супутників, науковці прагнуть удосконалити механізми моніторингу змін навколишнього середовища. Супутникове спостереження за Землею базується на виявленні змін рівня моря, ґрунтових вод і інших екологічних факторів, які впливають на гравітаційне поле нашої планети.

«Зростаюча доступність супутникового інтернету означає, що в нашому розпорядженні є величезна кількість сигналів зв’язку, які за кількістю і силою значно перевершують сигнали навігаційних супутників. Якщо ми тепер можемо використовувати ці сигнали для наших вимірювань, то у нас не тільки найкраща доступність сигналу, але й набагато краща тимчасова роздільна здатність», — пояснює Філіп Берглез з Інституту геодезії.

Виклики в обробці супутникових сигналів

Однак науковці стикаються з певними труднощами при реалізації цього проєкту. Ключовою проблемою є те, що оператори супутників, зокрема Starlink, OneWeb і Amazon Kuiper, не надають інформації про структуру супутникових сигналів, які постійно змінюються. Дослідники також не мають точних даних про орбітальне положення супутників, що може спричинити помилки під час обчислень.

Аналізуючи сигнали Starlink, вчені виявили додаткові звуки та використали ефект Доплера для визначення зсуву частоти. Це дозволило їм визначити місцезнаходження супутників з точністю до 54 метрів. Зараз науковці працюють над підвищенням точності вимірювань до кількох метрів за допомогою антен, які можуть слідувати за супутниками або приймати сигнали з різних напрямків.

«Тепер вся річ у підвищенні точності. Як тільки ми досягнемо цього, ми зможемо ще точніше зрозуміти, які зміни зазнає наш світ. Ми аналізуємо сигнали зв’язку, але ми не можемо і не хочемо знати їхнього змісту», — наголошує Філіп Берглез.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.