Головна Наука Обчислення в пам’яті, без процесора: вчені створили інтерпретатор Python

Обчислення в пам’яті, без процесора: вчені створили інтерпретатор Python

by host

Розділ Технології виходить за підтримки

Про це розповідає ProIT

Дослідники ізраїльського інституту Technion розробили програмний пакет для виконання операції в пам’яті без участі процесора, з використанням Python.

Останніми роками у комп’ютерних дослідженнях з’явилася нова сфера: обчислення в пам’яті. Хоча традиційно процесор виконує дії на основі інформації, що зберігається в пам’яті комп’ютера, за допомогою цього інноваційного підходу деякі з них виконуються безпосередньо в пам’яті. Це дозволяє пришвидшити обчислення та заощадити енергію.

Професор Шахар Кватинскі присвятив останні кілька років пошуку рішень «проблеми стіни пам’яті» — властивості обчислень, які вимагають двох окремих апаратних компонентів. У статтях, опублікованих останнім часом, він представив технології, що дозволяють виконувати деякі операції в пам’яті.

Така зміна парадигми комп’ютерної архітектури може застосовуватися в багатьох галузях, включаючи штучний інтелект, біоінформатику, фінанси, інформаційні системи тощо. Зараз багато дослідницьких груп в академічних та промислових колах працюють у цьому напрямку: вивчають архітектуру пам’яті, досліджують виробництво модулів пам’яті та вивчають обчислювальні операції в пам’яті.

Однак важливий аспект цього підходу досі майже не досліджувався: програмне забезпечення. Протягом десятиліть комп’ютерні програми писалися для «класичних» комп’ютерів, фундаментальна структура яких майже не змінилася з 1940-х років.

«Новий метод обчислень настільки відрізняється від традиційного, що робить деякі з наявних будівельних блоків інформатики непридатними для використання. Тому нам потрібно написати новий код», — пояснює професор Кватинскі.

Стаття дослідницької групи пропонує розв’язання цієї проблеми. Нова програмна платформа представляє набір команд, який став мостом між обчислюваннями в пам’яті та звичайними мовами програмування, такими як Python. Дослідники розробили теоретичну базу та створили бібліотеки, які перетворюють команди Python у машинні команди, котрі виконуються безпосередньо в пам’яті комп’ютера.

Нову програмну платформу назвали PyPIM — комбінація назви Python та абревіатури Processing-in-Memory. Завдяки їй розробники програмного забезпечення зможуть легко писати програми для комп’ютерів PIM.

Дослідники також створили інструмент моделювання для розробки апаратного забезпечення та вимірювання його продуктивності. Він дозволяє оцінити покращення часу виконання коду порівняно зі звичайним комп’ютером. У статті продемонстровані різноманітні приклади обчисленні з коротким, простим кодом та значним покращенням продуктивності.

Дослідження представлене на Міжнародному симпозіумі IEEE/ACM з мікроархітектури, який відбувся в Остіні, штат Техас. Стаття також доступна на сервері препринтів arXiv. Один з дослідників, 21-річний Оріан Лейтерсдорф незабаром стане наймолодшим Ph. D. інституту.

Python i C++ — в топі за кількістю пропозицій на IT-ринку

Джерело: TechXplore

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.